Kaip padaryti, kad Jūsų CV būtų pastebimas?

Parašyti iš konkurentų išsiskiriantį gyvenimo aprašymą nėra lengva. Darbdaviai dažnai gauna šimtus paraiškų dėl vienos darbo vietos, todėl turite pasirūpinti, kad jūsų CV išsiskirtų ir patrauktų jų dėmesį. Bet kaip? Kas sudaro veiksmingą CV ir kokie elementai greičiausiai patrauks darbdavių dėmesį? Būtent šiuos svarbiausius aspektus aptarsime detaliai šiandienos straipsnyje.

Patrauklus akiai CV šablonas

Galbūt tai skamba akivaizdžiai, bet jei norite, kad darbdaviai atkreiptų dėmesį į jūsų CV, labai svarbu, kad jis būtų estetiškai patrauklus. Naudokite aiškius šriftus ir lengvai įskaitomą formatavimą, neperkraukite dokumento nereikalingais paveikslėliais ar teksto langeliais. Išlaikykite paprastą, bet veiksmingą dizainą. Be to, turėtumėte būti trumpi – ne ilgesni nei du puslapiai – ir pasirūpinti, kad visą informaciją būtų lengva rasti.

Pabrėžkite susijusią patirtį

Rengdami gyvenimo aprašymą, būtinai įtraukite bet kokią svarbią profesinę patirtį, turite konkrečiai darbo vietai, į kurią norite pretenduoti. Jei dar neturite jokios susijusios patirties, pabrėžkite kitus svarbius įgūdžius, pavyzdžiui, įvairių kompiuterinių programų išmanymą arba klientų aptarnavimo patirtį. Tai padės įrodyti, kodėl esate tinkamas šiam darbui, nors dar neturite konkrečios patirties šioje srityje.

Konkrečiai nurodykite savo pasiekimus

Užuot tiesiog išvardiję pareigas, kurias atlikote ankstesniuose darbuose, jei įmanoma, pateikite pasiekimų pavyzdžių, kad parodytumėte darbdaviams, kuo išsiskiriate iš kitų kandidatų. Jei įmanoma, įtraukite rodiklius – ar jums vadovaujant pakilo įmonės pardavimai? Ar įgyvendinus pokyčius pagerėjo klientų pasitenkinimo lygis? Ši informacija padės susidaryti tikslesnį jūsų gebėjimų vaizdą ir leis darbdaviams geriau suprasti jūsų sėkmę iki šiol vykusiame karjeros kelyje.

Venkite rašyti nereikalingos informacijos

Tai gali būti asmeninę informaciją, pavyzdžiui, su esama profesijai nesusiję darbai, religijos ar politiniai požiūriai.

Bet kokią su darbu nesusijusią informaciją reikėtų praleisti, nes ji gali nukreipti dėmesį nuo kitų svarbių jūsų gyvenimo aprašymo aspektų. Taip pat venkite rašyti ilgus skyrelius apie save – darbdaviai nori sužinoti, ką galite jiems pasiūlyti, ir jiems nebūtina žinoti apie kiekvieną jūsų smulkmeną. Kitaip tariant taupykite savo ir kitų laiką.

Naudokite formalų elektroninį paštą.

Geriausia yra naudoti su vardu ir pavarde susijusius elektroninio pašto adresus, o ne rinktis atsitiktinius slapyvardžius, kurie toli gražu neatrodo profesionaliai. Blogo el. pašto pvz tomukas***, verčiau naudoti tokias alternatyvas kaip „tomas.pavardenis” ( pavardenis reiškia Jūsų pavardė). Taip pat rekomenduojame laiškus siųsti iš patikimų laiškų dėžučių kaip gmail.com arba yahoo ar kito patikimo adreso.