Kokius gėrimus rinktis sportininkams?

Yra trys natūralūs gėrimai, kurie gali padėti pagerinti energiją ir raumenų atsigavimą. Šie gėrimai yra šaltalankių sultys, kava ir arbata. Apžvelkime, kaip kiekvienas iš jų gali padėti pagerinti sportinę veiklą ir pasiekti geresnių rezultatų.

Vanduo

Vanduo sportininkams labai svarbus. Jis padeda palaikyti kūno temperatūrą, šalina toksinus ir drėkina raumenis. Norint gauti geriausią vandens naudą, svarbu gerti pakankamai vandens visą dieną. Jį galima paskaninti su natūraliomis kvapiosiomis medžiagomis, pvz., citrina ar laimu, kad būtų skanesnis.

Šaltalankių sultys

Šaltalankiai – tai ryškiai oranžinės spalvos uogos, kuriose gausu maistinių skaidulų, vitaminų A, B1, B2, C, K, E, mineralų (geležies ir kalio), riebalų rūgščių (omega 3 ir 6) ir antioksidantų. Tyrimai parodė, kad šaltalankių sultys padeda mažinti uždegimą, kurį sukelia sporto traumos, pavyzdžiui, raumenų patempimas ar sausgyslių uždegimas. Be to, dėl didelio vitamino C kiekio jos yra puikus natūralios energijos šaltinis sportininkams. Jose taip pat yra aminorūgščių, kurios būtinos raumenų augimui ir atstatymui

Kava

Kava yra ne tik puikus būdas pradėti dieną – ji taip pat gali būti naudinga sportininkams. Įrodyta, kad kava dėl joje esančio kofeino didina ištvermę fizinio krūvio metu. Kofeinas padeda organizmui pasigaminti daugiau energijos, nes didina adrenalino išsiskyrimą, todėl fizinės veiklos metu pagerėja dėmesys ir budrumas. Be to, kavoje yra antioksidantų, kurie padeda mažinti intensyvaus fizinio krūvio sukeltus uždegimus, todėl greičiau atsigauna

Arbata

Arbatos nauda gerai žinoma, bet ar žinojote, kad ji taip pat gali būti naudinga sportininkams? Arbatoje natūraliai gausu antioksidantų, kurie padeda sumažinti intensyvios fizinės veiklos sukeltą uždegimą ir suteikia natūralios energijos be pridėtinio cukraus ar kalorijų. Arbatoje taip pat yra medžiagų, kurios pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir gali padėti pagreitinti organizmo atsigavimą po treniruotės. Nustatyta, kad žalioji arbata gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą, nes joje yra daug mineralų, kurie skatina geresnę kraujotaką visame organizme.

Svarbiausia – sveikas gyvenimo būdas ir subalansuota mityba

Visi šie natūralūs gėrimai gali būti naudingi sportininkams, norintiems pagerinti rezultatus ir pasiekti geresnių rezultatų. Renkantis gėrimą svarbu atsižvelgti į savo individualius poreikius ir pageidavimus. Geriausias variantas gali skirtis priklausomai nuo žmogaus, todėl eksperimentuokite su įvairiais gėrimais, kad rastumėte tai, kas jums tinka.