Medvilninės ir vilnonės šlepetės: kurios yra geresnės?

Jei ieškote naujų patogių šlepečių, kurios užtikrintų, kad jūsų pėdoms būtų šilta ir patogu, jums gali kilti klausimas kuriuos gaminius rinktis – pagamintus iš medvilnės ar vilnos? Yra keletas pagrindinių šių dviejų medžiagų skirtumų, kurie gali padėti jums apsispręsti kurią porą pasirinkti. Kuo vilna ir medvilnė skiriasi viena nuo kitos kai kalba pasisuka apie šlepečių įsigijimą?

Kokybės garantija

Svarstant, koks audinys geriausiai tinka šlepečių gamyboje, pagrindiniu veiksniu yra laikomas būtent patvarumas. Nepaisant to, kad medvilnė yra minkšta, ji iš tikrųjų yra neįtikėtinai patvari ir gali atlaikyti kelis skalbimus neprarasdama savo stiprumo. Kita vertus, vilna yra stipresnė nei medvilnė, ir laikui bėgant, nepraranda formos, ypač kai yra tinkamai prižiūrima. Nors tinkamai prižiūrint, abi medžiagos tarnaus ilgai, ilgainiui medvilnė yra mažiau atsparesnė dėvėjimui ir yra jautresnė skalbimui. Vilna, iš kitos pusės, yra tvirta net ir tuo atveju, jeigu dėvima kasdien, o atsparumas vandeniui leidžia ją skalbti be didesnio poveikio.

Šlepečių oro pralaidumo svarba

Kita svarbi šlepečių savybė – pralaidumas orui. Juk niekas nenori prakaituotų ir smirdinčių kojų! Kalbant apie pralaidumą orui, vilna turi pranašumą prieš medvilnę, nes tai natūralus audinys, leidžiantis orui kartu su drėgme nevaržomai tekėti per pluoštus. Tačiau, kalbant apie šilumą, tai yra du skirtingi dalykai. Vilna sulaiko šilumą ne prasčiau nei patį orą, todėl ilgas dėvėjimas gali privesti prie pėdų kaitimo ir prakaitavimo. Medvilnė, kaip bebūtų, drėgmę sugeria savyje ir jos neišgarina, tad net ir per trumpą laiką, prakaitas liks jūsų šlepetėse. Tad, vėlgi – vilnonės tapkės laimi ir šioje kategorijoje.

Kam rinktis nepatogias ir dirginančias šlepetes?

Patogumas, be abejo, yra svarbus veiksnys perkant bet kokios rūšies avalynę, o vilna ir medvilnė šioje srityje taip pat turi savų pranašumų. Vilna pasižymi unikaliomis savybėmis, dėl kurių ji yra itin patogi. Vilnonės šlepetės yra labiau atsparios bakterijoms, todėl idealiai tinka alergiškiems ar jautrią odą turintiems žmonėms.

Medvilnės gaminiai, dėl savo negebėjimo pašalinti drėgmės, dažniausiai priveda prie bakterijų kaupimosi, tad reguliariai neskalbiant tokių šlepečių, pėdos gali jausti dirglumą. Be to, medvilninės šlepetės per itin trumpą laiką praranda savo patogumą ir dėl šios priežasties jas dažniausiai kasmet tenka keisti kitomis. Tačiau, tokio tipo šlepečių skalbimas garantuoja itin aukštą bakterijų bei kitų nešvarumų pasišalinimą.

Ko gero tikslinga sakyti, kad vilnos gaminiai šiuo atveju yra kiek pranašesni nei medvilnės produktai. Kad ir kurią medžiagą pasirinktumėte, nepamirškite, kad tinkama priežiūra yra būtina, jei norite, kad jūsų šlepetės tarnautų ilgą laikotarpį!