Svarbu žinoti: privatus darželis ne tik vaikams, bet ir tėvams

Paprastai kai yra kalbama apie darželius, galvojame vien tik apie vaikus, nes juk jie eis į juos, didžiąją laiko dalį praleis ten, tad yra svarbu, kad aplinka ir visi kiti dalykai būtų kaip įmanoma labiau suderinti su vaiku. Tačiau kalbant apie darželius, labai svarbią vietą užima tėvai. Nors jie ir nelanko šios įstaigos, tačiau glaudžiai turi būti susiję su ja, nes kol vaikas lankys darželį, jie privalės glaudžiai bendradarbiauti. Tad šiame straipsnyje norime daugiau dėmesio skirti tėvams, kuomet yra pasirenkamas ir lankomas darželis, nes šioje veikloje jie dalyvauja pakankamai nemažai.

Mažiau jaudulio, nes vaikai tai jaučia

Tikrai nereikia sakyti, kad tėvai išleisdami vaikus į privatų darželį nejaučia jokio streso. Aišku, galbūt jis būna kiek mažesnis vėliau, kuomet viskas susidėlioja, vaikas įgauna rutiną ir žino, kad kiekvieną rytą keliaus į darželį. Tačiau pirmieji mėnesiai būna ypač jautrūs. Tačiau nors kaip nelengva būtų, bet reikia stengtis nejausti, o tuo labiau neparodyti jaučiamo streso, nes vaikai tai labiau jaučia ir jiems kyla signalas, kad kažkas yra ne taip ir galbūt reikia rodyti, kad į darželį eiti nenoriu, nes ir tėvai mano, kad tai nėra gera mintis. Reikia elgtis kaip tik atvirkščiai, darželį rodyti iš gerosios pusės, pasakoti, kaip ten smagu, kiek yra daug draugų ir panašiai. Vaikas matydamas, kad jums patinka darželis, visai kitaip reaguos į jį ir bus laimingas, kada jį nuvesite, o tai automatiškai mažins ir stresą jumyse.

Priimtina mokymosi programa

Kad tėvai jaustųsi gerai, taip pat labai svarbu, kad vaikui būtų parinktas toks ugdymas, kuris patiktų ir tėvams. Tuomet kils mažiau klausimų ar kitų neaiškumų tarp tėvų ir privataus darželio, tad automatiškai tėvai bus laimingi, o ko pasekoje ir vaikai. Vienas geriausių sprendimų pasirinkti tokį darželį, kur yra propaguojama kontekstinio ugdymo programa. Galima garantuoti, kad daugeliui tokia programa tiks, nes vaikai labai noriai įsitraukia į tokias programas, tad juos lengva sudominti, o svarbiausia jie taip išmoksta tikrai nemažai.

Bendradarbiavimas su darželio personalu

Privatus darželis turi būti tinkamas ir tuo, kad tėvai turi rasti bendrą kalbą su personalu, kuris dirba ir ypač su auklėtojomis, kurios didžiąją laiko dalį praleidžia su vaikais. Tad ateidami pasiimti vaikų, nereikia skubėti išeiti ir visiškai nepabendrauti su jomis. Parodytas dėmesys bus tikrai malonus, tad taip bus sukuriamas ryšys, kuris irgi yra labai svarbus. O kai vaikas matys puikų pavyzdį, kad tėvai noriai bendrauja su auklėtojomis, jie lygiai darys tą patį.