Ar nuotekų valymo įrenginiai šalina dumblą?

Paprastai nuotekų valymo įrenginys veikia keturiais etapais. Vyksta pirminis, antrinis, tretinis ir ketvirtasis vandens valymas. Viename iš nuotekų valymo etapų yra dumblo šalinimas. Tai yra nuotekų valymo įrenginiuose besikaupiantys likučiai arba dar kitaip vadinamos biokietosios medžiagos. Nuotekų dumblas yra kieta, pusiau kieta medžiaga, kuri susidaro nuotekų valymo procesų produktas. Šios liekanos paprastai yra skirstomos į pirminį bei antrinį dumblą.

Nuotekų valymo įrenginys ir nuotekų valymo etapų detalesnis paaiškinimas

Pirmajame valymo etape nuotekos laikinai laikomos nusodintuvo talpoje, kurioje kietos dalelės nusėda į dugną, na o lengvosios – iškyla į paviršių. Didžiosios dalelės, kurios nusėda talpyklos apačioje yra sulaikomos, na o likusios nuotekos yra perleidžiamos į antinį valymo etapą.

Antrajame etape nuotekos yra valomos giliau pasitelkiant aerobinius biologinius procesus. Trečiajame etape yra tikslas pakelti vandens kokybę iki tam tikrų nustatytų standartų ir kad nuotekų valymo įrenginys išvalytų nuotekas tiek, kad atitiktų saugaus vandens išleidimo reikalavimus. Na ir ketvirtajame vyksta išleidimas. Šioje fazėje iš įrenginio yra išleidžiamas švarus, išvalytas vanduo ir po to jau yra pradedamas naujas valymas

Kur gali būti naudojami nuotekų valymo įrenginiai?

Paprastai įrenginiai naudojami tiek pavieniuose namuose, tiek nedideliuose namų kvartaluose, kur miesto kanalizacija nėra suprojektuota, o buitines nuotekas reikia valyti. Tad įrenginys gali pasitarnauti tiek privatiems namas ar sodyboms, mažesniems namų kvartalams, kur namų kiekis apie 4-6, na ir nuotekų valymo įrenginiai aktualūs maitinimo ar nuotekų valymo įrenginys aktualūs maitinimo bei žmonių apgyvendinimo įstaigose.

Ar nuotekų valymo įrenginys veikia jei yra naudojama per daug chemijos plovime?

Paprastai jei yra naudojamas įprastas kiekis buitinės valomosios chemijos, na kaip pavyzdžiui indų ploviklių, ar kitų šveičiamųjų priemonių, kurios gali putoti – tuomet įrenginiui kažkokios neigiamos įtakos tai nedaro. Bet žinoma jei yra naudojama itin daug buitinės chemijos ir jos pilama nuolat, tuomet reikėtų tikrinti ar nuotekų valymo įrenginys geba išvalyti nuotekas iki nustatyto lygio ir ar išvalymo kokybė vis dar atitinka standartus.

Ar nuotekų valymo įrenginiai dažnai genda?

Jeigu nuotekų valymo įrenginiai buvo instaliuoti ir įrengti pagal tikslus nurodymus, nuolat aptarnaujami kvalifikuotų specialistų bei teisingai prižiūrimi ir naudojami nepažeidžiant taisyklių – tuomet įrenginiai veikia sklandžiai ir be jokių gedimų, na nebent yra pasitaikęs gamybinis brokas, kas žinoma būna retu atveju. Bet įprastai, nuotekų valymo įrenginiai yra kokybiški bei atsparūs gedimui. Beveik visi gamintojai suteikia dvidešimt keturių mėnesių garantiją korpusui ir polietileno talpyklai yra pratęsiama garantija iki dešimties metų. Tad kai norima įsigyti įrenginį, reikėtų pasidomėti ir pasikonsultuoti su specialistais apie tai, kokio įrenginio reikėtų, kaip jį teisingai įmontuoti bei kaip prižiūrėti, tuomet turint visas instrukcijas įrenginys veiktų be jokių gedimų ir šalutinių poveikių.