Dažniausios klaidos, kurios pasitaiko renkanti sausą šunų ėdalą

Tie, kurie pirmą kartą augina arba dar augins šunį, tikriausiai natūralu, kad gali nežinoti pačių įvairiausių dalykų apie jų priežiūrą, maistą ir kitus svarbius dalykus, kurie reikalingi šuniui. Tad automatiškai yra padaromos klaidos, kurios ne visada gali būti tik mažos. Kad klaidų būtų galima išvengti arba jas daryti minimaliai, reikia nemažai kuo domėtis. Šunims maistas yra vienas iš svarbiausių, todėl šiuo klausimu domėtis yra itin svarbu. Tad šis straipsnis ir yra parengtas tam, kad galėtumėte išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios yra susijusios su maisto pasirinkimu šuniui.

Neatsižvelgiama į šuns amžių

Kartais net galime sugalvoti, kad nuo šuns amžiaus gali priklausyti, koks maistas jam bus duodamas. Kaip bebūtų, augant šuns organizmas keičiasi ir automatiškai jam reikia vis kitokių medžiagų, todėl būtina perkant sausą maistą atkreipti dėmesį, kokio amžiaus kategorijai jos yra tinkamos.

Neatsižvelgiama į šuns kailį

Šuns kailis gali būti dar vienas rodiklis, kuris gali nurodyti, koks maistas gali būti tinkamas. Tad sausas maistas šunims gali būti skirstomas pagal kailio ilgį, jo spalvą ir panašiai. Kuo ilgesnis kailis, tuo jam reikia daugiau vitaminų, kad jis blizgėtų, būtų švelnus ir paslankus. Taip pat nemažai priežiūros reikalauja ir baltas kailis, jam turi būti pritaikytas specialus maistas. Jeigu nebus atsižvelgiama į kailį ir maistas duodamas bet koks, gražaus rezultato nereikia tikėtis.

Neatsižvelgiama į tai, kam šuo gali būti alergiškas

Šiais laikais vis dažniau pasitaiko tokių atvejų, kai šunys tampa alergiški tam tikriems produktams, todėl labai svarbu tai išsiaiškinti ir tokio maisto ėsti jiems neduoti. Prekės gyvūnams gali būti skirstomos į tam tikras kategorijas, todėl visada prieš įsigyjant tam tikrą prekę, verta paskaityti etiketę, kad būtų galima įsitikinti, kad ten nėra tokių medžiagų, kurios gali pakenkti.

Neatsižvelgiama į tai, ką šuo mėgsta

Pasitaiko ir tokių klaidų, kuomet šuo mėgsta tik tam tikro skonio maistą ir jį ėda labiausiai, tačiau šeimininkas tikrai ne iš blogos valios nori paįvairinti sauso ėdalo skonį ir perka tokį, kur šuniui didelio susižavėjimo nekelia. Tad jeigu matote, kad šuo mėgsta būtent tokį skonį, stenkitės jį ir pirkti, nes kai jam jau nusibos ėsti tą patį, galime garantuoti, kad tai jis puikiai parodys.