Garinis puodas: ką reikia žinoti prieš perkant?

Norisi skaniai ir sveikai valgyti? Nusibodo alinti organizmą netinkamu maistu? Visi žinome, kad keptas maistas yra tikras nuodas žmogaus organizmui, tikra kalorijų bomba. Norite valgyti ne tik sveikai, bet ir skaniai? Tuomet rekomenduojame įsigyti garų puodą, kuris gaminimą pavers tikru malonumu. Tačiau prieš perkant rekomenduojame perskaityti patarimus, kurie padės išsirinkti, nes garų puodai gali skirtis.

Garų puodas ir jo galingumas

Kiekvienam besidominčiam sveika mityba ir savo kūnu turėtų rūpėti valgomas maistas. Daugumos garinių puodų galia yra 600–2000 W. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šį parametrą, nes jis turi įtakos gaminio virimo greičiui. Iš tiesų, tai nėra vien tik galia, nes greičiui įtakos turi ir paties garintuvo konstrukcija, indų dydis ir kt. Dauguma šiandien rinkoje esančių puodų yra valdomi mechaniškai. Tai reiškia, kad gaminimo laiką turėtumėte nustatyti reguliuodami mechaninį laikmatį. Naujesni modeliai gali būti komplektuojami su elektroniniais valdikliais. Tokie prietaisai dažniausiai turi daugiau funkcijų, pavyzdžiui, galite atidėti gaminimo laiką (delsimo laiką) iki 12 valandų. Tai patogu, jei norite grįžę iš darbo ir pamatysite, kad vakarienė paruošta. Dar viena puiki savybė – jie gali maistą išlaikyti šiltą, dėl to šis prietaisas dar žinomas kaip daugiafunkcinis puodas. 

Kas turėtų įeiti kartu su garų puodu?

 

Garų puodas yra naudingas įrenginys, jei norite skaniai ir sveikai valgyti, tačiau reikia atkreipti dėmesį į jame esančių padėkliukų aukštį. Kuo didesni tarpai, tuo daugiau maisto galėsite pasigaminti vienu metu. Kad puodas veiktų tinkamai, jame visada turi būti reikiamas vandens kiekis. Jei vandens nepakanka, garinis puodas išsijungs. Kai kuriuose modeliuose yra išorinis vandens lygio indikatorius, todėl vandens lygį galima patikrinti. Kitas galimas privalumas – speciali anga, pro kurią galima įpilti vandens nenutraukiant gaminimo proceso. Dauguma puodų komplektuojami su 2-3 puodais, tačiau galima rasti ir modelių su vienu puodu. Savaime suprantama, kad kuo daugiau gaminsite, tuo daugiau jų jums reikės. Tačiau atminkite, kad kuo daugiau maisto gaminsite vienu metu, tuo ilgiau užtruks gaminimo procesas, nes didėja erdvė, kuri turi būti užpildyta gaminimui reikalingais garais.

Taigi, jei norite valgyti ne tik sveikai, bet ir labai skaniai, garinis puodas tikrai geras pasirinkimas, kuris sutaupys jūsų laiko. Jei ieškote garinių puodų geromis kainomis internete, būtinai užsukite į Zuza.lt elektroninę parduotuvę ir išsirinkite tinkamiausią puodą.