Kaip dažnai reikėtų galąsti pjūklų grandines?

Periodiškai reikėtų tam skirti dėmesio. Tačiau daugiausiai tai priklausys nuo pjūklo naudojimo intensyvumo. Jeigu su juo dirbama pastoviai, ištisą dieną, tuomet rekomenduojama kiekvieną kartą pripildant degalų baką pasirūpinti ir grandine. Kadangi net ir nesiliečiant jai su kietais paviršiais, pavyzdžiui, akmenimis, gruntu, metalu, ji nuolat dyla. Todėl galandimas tikrai nepakenks. Aišku, jeigu pjūklas naudojamas ne taip intensyviai, tą galima daryti kažkiek rečiau. Bet svarbu nepamiršti ir suprasti, jog žymiai geriau pagaląsti po truputį ir dažniau, negu vienu kartu tam skirti didesnį dėmesį. Kadangi tik tokiu būdu galima užtikrinti tinkamą pastovų aštrumą. Taip pat reikėtų žinoti, jog net po minimalaus sąlyčio su akmeniu ar metalu grandinė praranda savo aštrumą ir ją reikėtų nedelsiant pagaląsti. Ir tik tuomet galima toliau tęsti darbus.

Ar tą galima atlikti savarankiškai?

Daugelis su šiais įrankiais dirbančių žmonių tą daro savarankiškai. Nebent pjūklai nėra naudojami taip intensyviai ir tuomet nėra sudėtinga kas kažkiek laiko juos pristatyti profesionaliems meistrams periodinei apžiūrai, o kartu ir galandimui. Nors tai tikrai nėra būtina, kadangi turint kelis paprastus įrankius pjūklų grandines galima labai sėkmingai pagaląsti ir savarankiškai. Tiesa, geriau tą būtų daryti namuose turint patogesnes sąlygas, negu miške. Bet niekas nėra apsaugotas nuo netikėtų pažeidimų, su kuriais tenka tvarkytis vietoje. Ypač, jeigu norima toliau tęsti pradėtus darbus. Taip pat reikėtų žinoti pagrindinį galandimo principą. Danteliai turi būti užaštrinti iš abiejų pusių ir šioje vietoje labai svarbu teisingas jų galandimo kampas. Tam yra naudojami specialūs šablonai, staklės ar kiti pritaikyti įrankiai. Kuriuos galima rasti daugelyje specializuotų parduotuvių. O tuomet jau galima savarankiškai imtis šio darbo.

Rinktis originalią detalę ar tiks ir pigesnė alternatyva?

Dažnu atveju bus galima pasirinkti tarp originalios to paties gamintojo detalės bei kitos alternatyvos, kuri bus pigesnė. Tačiau nebūtų galima sakyti, kad kažkurios pjūklų grandines bus geresnės, o kažkurios prastesnės. Nors gana įprasta manyti, jog nuo kainos nemažai priklauso ir kokybė. Aišku, specialistai rekomenduoja visuomet rinktis tik originalias ir to paties gamintojo detales. Kadangi taip galima ne tik gauti kokybišką produktą, bet ir išvengti rizikos, jog jis paprasčiausiai netiks turimam pjūklui. Arba nebus taip gerai pritaikytas kaip to paties gamintojo produktas. Visgi, renkantis grandinę dėl to labai nerimauti nereikėtų ir daug svarbesnis aspektas bus jos techninės charakteristikos. Būtent joms reikėtų skirti daugiausiai dėmesio. Aišku, viskas labai priklauso ir nuo asmeninių prioritetų bei požiūrio. Kartais galbūt bus praktiškiau dažniau pakeisti šią detalę, bet visuomet rinktis pigesnę. O kartais geresnis pasirinkimas bus kokybiškesnis, bet kartu ir brangesnis variantas.