Kankina nemiga? Šie patarimai gali padėti išspręsti problemą

nemiga

Kankina nemiga? Šie patarimai gali padėti išspręsti problemą

Jei kažką skauda, daktaras gali ieškoti ir rasti skausmo priežastį bei ją pašalinti. Arba galima tiesiog išgerti nuskausminamųjų, jei tai yra tik vietinis, ūminis skausmas. Jei peršalate, galite išgerti vaistų nuo peršalimo. Jei turite tempratūros – galite pasirūpinti paracetamoliu. Ir taip toliau.

Bet jei jus kankina nemiga? Tuomet viskas nebėra taip paprasta. Vaistai nuo nemigos gali padėti tam kartui, bet prie jų nesunku priprasti, todėl nerekomenduojama jų gerti nuolatos, nes jie problemos nesprendžia. Dar sunkiau, jei problema yra chroniška ir tęsiasi jau kurį laiką, tuomet aiškių sprendimų yra dar mažiau.

Šių eilučių autorius su nemiga yra intymiai pažįstamas ir išbandęs daug įvairių sprendimo būdų. Jei jums įdomu kas veikia, o kas neveikia, kaip problemos sprendimas – skaitykite toliau.

Miego tyrimas

Jei nemigos problemos iš tiesų yra rimtos ir chroniškos ir jei galite sau leisti, visų pirma turėtumėte pagalvoti apie miego tyrimą. Jo metu jūs miegosite klinikos palatoje, o prie jūsų kūno bus prijungtas miego tyrimui skirtas aparatas. Jis leis daktarui (ir jums) sužinoti tikslius jūsų miego ciklus, jų trukmę ir bendrą miego kokybę, kas leis geriau identifikuoti problemą ir paskirti gydymą.

Melatoninas

Melatonino papildai yra vienas iš pirmųjų būdų, kuriais bet koks daktaras bandys spręsti jūsų nemigos problemą. Melatoninas yra medžiaga, kuri yra atsakinga už mūsų miego kokybę, kūno temperatūrą ir kitus su miegu susijusius fiziologinius procesus. Jį mūsų organizmas pradeda gaminti sutemus ir artėjant miego laikui, bet kartais šis procesas gali sutrikti, todėl gali būti reikalingas melatonino papildas, kad prieš miegą ir visos nakties metu organizme jo būtų pakankamas kiekis.

Valerojinas ir kiti natūralūs raminamieji

Valerijonas, melisa ir kitos natūralios priemonės padeda kovoti su nemiga dvejopai. Pirma, jos turi raminamąjį poveikį, todėl gali sumažinti streso ir nerimo pojūtį, kuris labai dažnai būna pamatinė nemigos problema. Antra, jie taip pat turi migdomąjį poveikį, ką valerijono atveju pademonstruoja tyrimai.

Bet žolelės ir jų dozavimas žmones veikia labai individualiai, todėl kas veikia vienam – nebūtinai padės kitam. Bet kadangi tai yra nereceptiniai vaistai, galite išbandyti šiuos preparatus ar žolelių arbatas ir stebėti savo ar tai įneša teigiamų pokyčių jūsų miego kokybėje.

Psichologas ir psichoterapija

Jei nemiga yra gili problema, kurios nepavyksta atsikratyti bent kelis mėnesius, galimas daiktas, kad jos šaltinis slypi jūsų psichologijoje. Tuomet šią problemą spręsti tampa sudėtingiau, nei gydantis vaistais. Tokiais atvejais daktaras gali rekomenduoti jums apsilankyti pas psichologą, kur jums gali būti pasiūlytas psichoterapinis gydymas, kuriuo metu, kalbantis su psichologu, bus bandoma spręsti pamatines jūsų psichologines problemas, kurios galimai yra jūsų nemigos šaltinis. Psichologas pirmiausia pabandys identifikuoti jūsų problemą ir pasiūlys tinkamiausią sprendimą: psichologinę konsultaciją, psichoanalizę, psichoterapiją ir konkrečią to formą.

Miego higiena

Galiausiai yra svarbi vadinamoji miego higiena. Tai yra taisyklės, kurių rekomenduojama laikytis, kad išvengti nemigos. Rekomenduojama:

  • miegamajame kambaryje nedirbti ir kitaip neleisti laiko, o jį paskirti tik miegui ir seksui;
  • eiti miegoti ir keltis iš lovos visada tuo pačiu laiku;
  • dienos metu nemiegoti ir nepraleisti daug laiko gulint lovoje (ypač toje, kurioje miegate naktimis);
  • kiekvieną dieną bent 20 minučių paskirti mankštai ar sportui;
  • nevalgyti bent 2-3 valandas prieš einant miegoti;
  • stengtis praleisti kuo daugiau laiko lauke, gryname ore.

Šių taisyklių laikymasis padės išvengti nemigos, o su ja susidūrus – gali padėti ją išspręsti. O jei problemos tai neišspręs, pakenkti tai taip pat negali, nes tai – rekomenduojama geroji miego praktika.