Kuo pasidomėti prieš perkant šiltnamį?

Gamintojai pasirūpino, jog sodininkai turėtų didelį šiltnamių pasirinkimą. Tačiau kai kurie sodininkai, ypač naujokai, pamiršta, kad pasidomėti reikia ne tik tuo, kaip atrodo šiltnamis, bet ir kitais dalykais, kurie yra ne mažiau svarbūs. Jeigu norite, kad jūsų šiltnamis ne tik gražiai atrodytų kieme, bet ir investicija atsipirktų ir nebereikėtų pirkti nei vaisių, nei daržovių, tuomet rinkdamiesi nepamirškite atkreipti dėmesio į šiuos dalykus:

  • Tiek šiltnamio profiliai, tiek danga turi turėti garantiją. Prieš pirkdami šiltnamį būtinai pasidomėkite, kokios garantijos taikomos. Rusiški šiltnamiai neretai kainuoja pigiau, tačiau taikomos garantijos yra kur kas trumpesnės, nei lietuviškiems šiltnamiams.
  • Kitas dalykas – danga. Šiltnamis gali būti padengtas ne tik stiklu, bet ir kitomis medžiagomis. Nepamirškite pasidomėti dangomis prieš pasirenkant šiltnamį. Tai padės ne tik lengviau pasirinkti šiltnamį, bet ir sužinoti, kaip reikės jį prižiūrėti.
  • Na, ir dar vienas dalykas, kuris yra ypatingai svarbus, tai dydis. Galvodami apie tai, kokio dydžio šiltnamį pasirinkti, atsižvelkite ne tik į tai, kokio derliaus norite, bet ir apie tai, kaip panaudoti turimą erdvę. Kartais poreikiai tampa kur kas didesni, nei galimybės.
  • Išmanieji šiltnamiai domina lietuvius ne tik dėl to, jog jie atlieka dalį darbų už juos, bet ir dėl kitos priežasties. Turint išmanųjį šiltnamį nereikia nerimauti, jog jis bus prižiūrėtas netinkamai. Jeigu esate naujokas sodininkystėje, tuomet būtinai pagalvokite apie modernų šiltnamį. Jo dėka jums nereikės rūpintis, kada vėdinti ar laistyti vaisius, daržoves.
  • Pasidomėkite rinkos kainomis ir tuomet nuspręsti, kiek investuoti į šiltnamį.

Pasirinkti tinkamą šiltnamį nėra lengva. Siltnamiai skiriasi ne tik savo funkcijomis, bet ir dydžiais, garantijomis, priedais. Dėl to renkantis reikia neskubėti ir atsižvelgti net ir į smulkiausias detales. Naudinga pasirinkti daugiau nei kelis šiltnamius ir juos palyginti. Tuomet nuspręsti, kuris šiltnamis tinkamiausias jūsų sodininkystės pradžiai. Nepamirškite, kad šiltnamiai skirti ne tik sodininkams mėgėjams, bet ir profesionalams, todėl neskubėkite pirkti brangiausio šiltnamio. Kartais mėgėjams užtenka paprasto, nebrangaus šiltnamio.