Ne tik burnos higiena: dantų specialistų patarimai 2023

Kalbant apie burnos sveikatą, dauguma žmonių pradeda ir baigia valytis dantis. Nors dantų valymas neabejotinai labai svarbus, optimali burnos sveikata reikalauja ne tik to. Odontologijos specialistai prisiekinėja, kad, norint išsaugoti spindinčią šypseną ir optimalią dantų sveikatą, reikia laikytis visapusiškos priežiūros procedūrų. Panagrinėkime keletą ekspertų rekomenduojamų būdų, kurie neapsiriboja tik pagrindiniu dantų valymu.

1. Dantų siūlas: Neįvardytas herojus

Dėmesio centre: Dantų siūlas – tai pagalbininkas, kuris užtikrina, kad nė vienas plyšys neliktų nepatikrintas.

Eksperto patarimas: Bent kartą per dieną naudokite dantų siūlą. Jis pašalina apnašas ir maisto daleles iš tarpdančių, kur šepetėliai nepasiekia. Reguliarus dantų siūlų naudojimas apsaugo nuo dantenų ligų ir mažina blogą burnos kvapą.

2. Skalavimas: Paskutinis šluostymas.

Dėmesio centre: Po šepetėlio valymo išskalaukite burną, kad iš jos pasišalintų visos likusios šiukšlės.

Eksperto patarimas: Naudokite antimikrobinį arba fluoridinį burnos skalavimo skystį. Pirmasis kovoja su bakterijomis, kurios gali sukelti apnašas ir dantenų ligas, o antrasis stiprina dantis ir saugo nuo ėduonies.

3. Liežuvio valymas: Kvėpavimą gerinanti priemonė

Dėmesio centre: Mūsų liežuviai yra bakterijų, kurios gali sukelti blogą burnos kvapą ir kitas burnos sveikatos problemas.

Eksperto patarimas: Naudokite liežuvio grandiklį arba dantų šepetėlio šerius. Pradėkite nuo galo ir judėkite į priekį, kad išvalytumėte visą paviršių.

4. Subalansuota mityba: Mityba yra svarbiausia

Dėmesio centre: Tai, ką valgote, tiesiogiai veikia jūsų burnos sveikatą.

Eksperto patarimas: Kad dantys būtų stiprūs, pirmenybę teikite mitybai, kurioje gausu kalcio ir vitamino D. Venkite dažnai užkandžiauti saldžiais ar rūgščiais maisto produktais ir gėrimais, kurie gali ardyti emalį.

5. Išlikite hidratuoti: Natūralus valiklis

Dėmesio centre: seilės atlieka svarbų vaidmenį neutralizuojant rūgštis ir nuplaunant maisto daleles.

Eksperto patarimas: Gerkite daug vandens visą dieną. Jis ne tik palaiko seilių gamybą, bet ir užtikrina, kad maisto ar gėrimų likučiai būtų nuolat nuplaunami.

6. Atsisakykite tabako: Akivaizdus kaltininkas

Dėmesio centre: Rūkymas arba tabako kramtymas labai padidina burnos vėžio, dantenų ligų ir dantų netekimo riziką.

Eksperto patarimas: Ieškokite pagalbos, kad galėtumėte mesti tabako vartojimą. Net ir sumažintas rūkymo dažnumas gali turėti įtakos. Atminkite, kad yra daugybė šaltinių, padedančių atsisakyti šio įpročio.

7. Reguliarus dantų patikrinimas: Profilaktika svarbiau už gydymą

Dėmesio centre: Įprastiniai vizitai pas odontologą – tai daugiau nei tik ėduonies patikrinimas.

Eksperto patarimas: Planuokite patikras bent du kartus per metus. Reguliariai valant dantis pašalinamos dantų akmenų sankaupos, o odontologai gali anksti pastebėti galimas problemas, todėl gydymas yra paprastesnis ir mažiau invazinis.

8. Kramtykite becukrę kramtomąją gumą: Netikėtas sąjungininkas

Dėmesio centre: Kramtomoji guma gali būti naudinga burnos sveikatai, jei pasirenkate tinkamą rūšį.

Eksperto patarimas: Rinkitės kramtomąją gumą be cukraus, ypač su ksilitoliu. Kramtydami padidinsite seilių gamybą, kurios gali neutralizuoti ir nuplauti kenksmingas rūgštis.

9. Pakeiskite dantų šepetėlį: Šepetėlį: išmeskite seną

Dėmesio centre: Laikui bėgant, dantų šepetėlio šereliai nusitrina ir praranda savo veiksmingumą.

Eksperto patarimas: dantų šepetėlį ar elektrinio šepetėlio galvutę keiskite kas 3-4 mėnesius arba greičiau, jei šereliai akivaizdžiai susivėlę ar nusitrynę. Taip užtikrinamas optimalus valymas.

10. Atkreipkite dėmesį į gėrimus: Pagalvokite prieš gerdami

Dėmesio centre: Daugelis populiarių gėrimų gali nudažyti dantis arba suardyti emalį.

Eksperto patarimas: Kavos, arbatos, raudonojo vyno ir gazuotų gaiviųjų gėrimų vartojimą. Jei vis dėlto mėgaujatės gėrimais, naudokite šiaudelį, kad kuo mažiau jų patektų ant dantų.

Išvada:

Švytinti šypsena – puikus aksesuaras, kurį galima nešioti, o jos pasiekti galima ne tik valant dantis. Įtraukdami šiuos ekspertų patarimus į savo kasdienybę, padėsite pagrindą visą gyvenimą puoselėti puikią burnos sveikatą. Kaip sakoma: „Šypsena – tai kreivė, kuri viską ištiesina.” Taigi pasižadėkime, kad ši kreivė bus puiki ir sveika!

Daugiau ekspertų patarimų rasite Monikos Ž. Odontologijos klinika svetainėje.