Norite sutaupyti? Ar nenuvils dėvėtos auto dalys?

Vidutinis Lietuvis transporto priemonių priežiūrai ir remontui išleidžia apie 397 eurus per metus. Transporto priemonės priežiūra apriboja jūsų metinį biudžetą ir dažnai sukelia stresą, nes automobilio remontas gali užtrukti kelias dienas. Naudotų transporto priemonių pirkimas gali padėti sumažinti jūsų kišenių naštą ir padėti greitai suremontuoti automobilį. Toliau pateikiamos priežastys, kodėl per kitą automobilio techninę priežiūrą turėtumėte pirkti naudotas automobilių dalis, o ne naujas. Automobilių dalys turi būti kokybiškos: tačiau kaip sutaupyti? Paklausūs eskpertų, daugumos nuomonės sutampa – reikia rinktis kokybiškas auto dalis iš patikimo auto dalių tiekėjo. Vienas iš jų – Srotas24.lt.

Išlaidų taupymas ir atnaujinimas

Didelę dalį remonto sudaro brangios atsarginės dalys. Išlaidos padidėja, jei perkate dalis modeliams, kurių apyvartoje nebėra. Be to, jei jūsų automobilio eksploatavimo laikas artėja prie pabaigos, investuoti į naują atsarginę dalį, kurios tarnavimo laikas nuo 5 iki 10 metų, yra pinigų švaistymas. Kaip alternatyvą galite įsigyti naudotų automobilių dalių nes jie yra pigesni ir lengviau prieinami. Automobilių pardavėjai dažnai randa senesnių dalių ir dirba su jomis, kad būtų paruoštos perparduoti. Produktai suremontuojami ir atkuriami kaip nauji. Tai reiškia, kad pilnai veikiančią dalį galite rasti pigiau nei naujas dalis. Srotas komanda pristato prekes greitai ir kitose pabaltijos šalyse, apsipirkti galite internetu ir tiesiogiai ten, adresais: Srotas.es, Srotas.ee bei Srots.lv.

Prieinamumas ir ekologija: dėvėtų dalių yra daug

Jei esate senovinių modelių gerbėjas, tikriausiai žinote, kaip sunku rasti naujų atsarginių dalių modeliui, kurio gamyba buvo sustabdyta. Net kai dalys yra prieinamos, už ją turite sumokėti didelę kainą. Priešingai, tos pačios markės ir modelio naudotas dalis galite greitai rasti iš senų dalių pardavėjų, internetinėse rinkose. Vienintelė atsargumo priemonė, kurios reikia imtis, yra patikrinti pardavėjo patikimumą prieš perkant. Šiaurės Amerikos automobilių pramonė išleidžia daugiau nei 300 milijonų svarų švino kasant, lydant, gaminant, perdirbant ir šalinant švino turinčius automobilių komponentus. Daugelis automobilių dalių yra pagamintos iš metalų, pavyzdžiui, plieno, o tai neigiamai veikia aplinką dėl kasybos. Pasirinkę naudotas automobilių dalis, padedate sumažinti spaudimą aplinkai. Taip pat sumažinamas į sąvartynus patenkančių atliekų kiekis.

Kokias naudotas dalis visuomet saugu pirkti?

Yra keletas automobilių dalių, kurias saugu įsigyti dėvėtas visuomet, kai tik jums jų prireikia:

  • Naudotos dalys gali būti puikus būdas, jei reikia pakeisti automobilio sėdynę, grindų kilimėlius, vairą ar vidaus apdailos detales. Naudotos atsarginės dalys gali šiek tiek susidėvėti, tačiau tikėtina, kad jų būklė yra panaši į likusią jūsų transporto priemonę.
  • Kintamosios srovės generatoriaus vielos apvijos gali įtrūkti ir sulūžti senstant, todėl jūsų automobilis negali generuoti pakankamai srovės, kad būtų galima įkrauti akumuliatorių, o akumuliatorius galiausiai išsikraus. Atnaujintuose generatoriuose sena laido apvija pakeista nauja, o įtampos reguliatorius išbandomas ir prireikus pakeičiamas.
  • Kartais prasminga pirkti dėvėtas padangas, ypač senesniam automobiliui. Pirkdami naudotas padangas, būtinai patikrinkite kodą, įspaustą ant padangos šono, kad nustatytumėte pagaminimo datą. Net jei padangos atrodo gerai, su amžiumi šoninės sienelės tampa trapios ir gali susilpnėti, o tai padidina senesnių nei 6–10 metų padangų sprogimo riziką.

OEM standartai: ką reikia žinoti?

Kiekvienas automobilis yra unikalus savo marke ir modeliu, todėl OĮG yra būtinas. OEM reiškia „Original Equipment Manufacturer“. Atsisakyti trečiųjų šalių gamintojų, originalūs gamintojai turi išlaikyti nustatytą kokybės standartą. Todėl perkant naudotas dalis užtikrinama, kad jūsų automobilio kokybė nepablogės, o tai dažnai reiškia geresnę perpardavimo vertę. Įsigydami naudotas dalis, kurios atitinka OEM standartus, padedate išlaikyti jūsų automobilio originalumą tolimoje atkarpoje. Originalus naudotų dalių gamintojas ir modelis veikia sklandžiau nei trečiųjų šalių kopijos. Jei ieškote kokybiškų naujų ir dėvėtų autodalių, jas rasite srotas24.lt.