Paplūdimio tenisas – sporto šaka, kurią galima įvaldyti per mėnesį?

Paplūdimio tenisas yra įdomus ir greitas sportas, kuris bėgant metams tapo vis populiaresnis. Tai smagus būdas išlikti aktyviam, susipažinti su naujais žmonėmis ir net varžytis dėl prizų. Tačiau ar tikrai galite įvaldyti paplūdimio tenisą vos per mėnesį?

Trumpas atsakymas – taip, jei laikysitės tinkamo požiūrio. Pirmiausia svarbu išmokti sporto pagrindų, pavyzdžiui, tinkamai smūgiuoti kamuoliuką, kontroliuoti kamuoliuką, judėti ir atakos / gynybos strategijas. Taip pat naudinga susirasti patyrusį trenerį, kuris padėtų tobulinti įgūdžius ir ištaisytų visas kelyje daromas klaidas. Paplūdimio teniso treniruotės su treneriu yra būtinos, jei norint iš esmės suprasti žaidimo principus.

Kiekvienas turime skirtingus gebėjimus

Taip pat svarbu prisiminti, kad kiekvieno žaidėjo pažanga bus skirtinga, priklausomai nuo jo prigimtinių gebėjimų, treniruočių intensyvumo, atkaklumo ir nuolatinio tobulėjimo. Atsidavus ir sunkiai treniruojantis, paplūdimio tenisą galima įvaldyti per mėnesį ar trumpiau, tačiau supraskite, jog tai nebus lengva.

Praktika daro stebuklus

Įvaldant paplūdimio tenisą, kaip ir bet kurį kitą sportą, praktika daro meistriškumą – todėl išmintingai išnaudokite savo laiką ir reguliariai treniruokitės su kitais žaidėjais, kurių įgūdžiai atitinka jūsų lygį arba yra aukštesni. Tai suteiks jums galimybę stebėti jų techniką ir pritaikyti ją sau. Būtinai darykite reguliarias pertraukas tarp treniruočių, kad jūsų kūnas galėtų pailsėti ir atsigauti nuo nuovargio. Galiausiai nepamirškite smagiai praleisti laiką.

Kokių klaidų vengti?

Sutelkę dėmesį į tinkamą techniką užtikrinsite, kad nuo pat pradžių išsiugdysite gerus įpročius ir greičiau darysite pažangą. Be to, žaisdami stenkitės nebūti pernelyg konkurencingi ar nekantrūs: atminkite, kad vis dar mokotės ir klaidų darymas yra proceso dalis. Galiausiai, kad išvengtumėte traumų, būtinai apšilkite ir išsitempkite prieš ir po žaidimo.

Kuo skiriasi paprastasis tenisas nuo paplūdimio teniso?

Pagrindinis įprasto ir paplūdimio teniso skirtumas yra aikštelės dydis. Paplūdimio teniso kortai yra daug mažesni nei tradiciniai  kortai, todėl žaidimas yra greitesnis ir dinamiškesnis. Be to, paplūdimio tenisui reikia specialios įrangos, pavyzdžiui, tinklų, rakečių ir kamuoliukų, kurie yra pritaikyti lauko sąlygoms, pavyzdžiui, smėliui ir vėjui.

Na bet turime suprasti, jog kiekvienas mūsų esame skirtingi: tiek fizinė forma, gebėjimai, koordinacia ir kiti esminiai dalykai kurie reikalingi sporte. Išmėginkite abu šiuos sportus patys ir pasidarysite tinkamas išvadas.