Mokesčių grąžinimas Vokietijoje: ar žinote, kokias papildomas išlaidas galite įtraukti į mokesčių deklaraciją?

Bet koks mokesčių susigrąžinimas kai kam gali pasirodyti gana sudėtinga procedūra, todėl tikrai ne kiekvienas lengvai gali susidoroti. Kai kam net Lietuvoje susigrąžinti mokesčius gali būti pakankamai keblu ir tikrai ne viskas pavyksta iš pirmo karto. O tie, kas dirba arba dirbo užsienyje, tokia situacija gali būti visiškai neįmanoma arba dažnai kas tiesiog nuleidžia rankas ir visus mokesčius, kurie turėtų priklausyti jums, palieka valstybėje. Todėl šiame straipsnyje norime pateikti keletą patarimų, kurie padės susigrąžinti mokesčių kaip įmanoma daugiau.

Kokius mokesčius galima susigrąžinti?

Pildant mokesčių deklaraciją, daugelis nesusimąsto, kad tam tikros patirtos išlaidos ir mokesčiai gali būti susigrąžinami, todėl kiekvienais metais yra prarandama labai daug mokesčių, kurie priklauso tiems, kas dirbo Vokietijoje:

  • Jeigu dirbote tokį darbą, už kurį jums buvo mokamas atlyginimas, kuris buvo mažesnis už neapmokestinamą minimumą, jūs turite teisę tokius mokesčius susigrąžinti.
  • Jeigu jūsų darbas buvo toks, kur nereikėjo dirbti pilnos dienos arba jis buvo tik laikinas, taip pat galite galvoti apie mokesčių grąžinimą.
  • Dirbant gali nutikti visko ir jeigu per klaidą buvote netinkamai kvalifikuotas mokestine prasme ir dėl to patyrėte nuostolių, tam tikras sumas įmanoma susigrąžinti.
  • Galima susigrąžinti tam tikrą dalį pajamų net jeigu rėmėte savo tėvus ar kitus artimus giminaičius savo šalyje.
  • Už skrydžius, kur buvo skrendama iš ir į Vokietiją. Tad visą informaciją apie bilietų pirkimą reikėtų išsisaugoti.
  • Jeigu gyvenote nuomojame name ar bute, tam tikra išlaidų dalis gali būti grąžinama.

Kaip paprasčiau mokesčius būtų galima susigrąžinti?

Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos gali būti pakankamai lengvas, nors daugeliui pildyti deklaracijas gali atrodyti sudėtinga. Tačiau kreipiantis į profesionalus viskas bus pakankamai lengva, nes reikiami dokumentai bus užpildyti už jus arba nurodyta, kaip teisingai galima viską užpildyti. Aišku, jums gali prireikti gauti tam tikrus dokumentus, kurių įrodymas yra reikalingas, bet jeigu viskas iš karto buvo saugoma, tai didelių problemų kilti tikrai neturėtų.

Kiek kainuoja paslaugos?

Jeigu kreipiamasi pagalbos į tam tikras įmones yra natūralu, kad joms už atliktą darbą reikės sumokėti. Paprastai paslaugos mokestis priklauso nuo to, kokia bus sugrąžinimo suma, todėl sunku įvardinti konkrečius įkainius. Kai kreipsitės pagalbos į tokią įmonę, tikrai jie jums galės pasakyti, kiek paslauga kainuos. Bet kokiu atveju, tuo pasinaudoti verta, nes jums bus gaunamos papildomos pajamos.