Šuns maitinimas pagal svorį

Kiekvienas esate girdėję posakį – šuo geriausias žmogaus draugas. Na, o geriausiu draugu, kaip ir šeimos nariu reikia atitinkamai ir rūpintis. Tad šiandien plačiau pasikalbėsime šia tema.

Kiek ėdalo duoti šuniui?

Šuns ėdalą labai svarbu tinkamai normuoti. Šuniui duodamo maisto kiekis turėtų priklausyti nuo jo svorio. Pavyzdžiui, jeigu šuo sveria 20 kilogramų, jam optimalu duoti 1 000 kalorijų per dieną.

  • Šį kiekį galite koreguoti pagal poreikį, atsižvelgdami į šuns aktyvumo lygį ir į tai, ar jis priauga, ar praranda svorį. Jei nesate tikri, kiek šerti šunį, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.
  • Šunims, turintiems antsvorio, reikėtų duoti mažesnes porcijas, kad jie sulieknėtų, o labai aktyviems šunims gali prireikti daugiau maisto, kad palaikytų savo energijos lygį
  • Šuniukų mitybos poreikiai taip pat skiriasi nuo suaugusių šunų poreikių, todėl juos reikėtų šerti atitinkamai. Jaunesnius nei 6 mėnesių šuniukus reikėtų šerti 3-4 kartus per dieną, o vyresnius nei 6 mėnesių, nedaugiau nei du kartus per dieną

Atkreipkite dėmesį į maisto kokybę ir sudėtį:

Kai kalbama apie tai, kokį maistą duoti savo šuniui, rinkoje yra daugybė variantų. Pavyzdžiui, galite rinktis Advance prekės ženklą šunų maistą. Šis ėdalas yra labai maistingas, jame yra visų šuniui reikalingų vitaminų ir mineralų. Jį taip pat lengva virškinti ir jame nėra dirbtinių priedų.

Galite rinktis sausą maistą, šlapią maistą arba abiejų šių produktų derinį. Taip pat galima rinktis iš įvairių ir skonių. Svarbu rasti maistingą ir jūsų šuniui patinkantį ėdalą. Jei jūsų augintinis turi specialių poreikių, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju

Nepamirškite savo augintiniui parūpinti vandens!

Svarbu, kad šuo visada turėtų šviežio ir švaraus vandens. Paprastai šunims kasdien reikia maždaug 40 ml vandens vienam kilogramui jų svorio. Pavyzdžiui, 20 kg sveriančiam šuniui per dieną reikia apie 800 ml vandens.

Tačiau reikia vertinti kiekvieną atvejį atskirai. Karštomis vasaros dienomis arba jei jūsų šuo labai aktyvus, jam gali prireikti daugiau vandens. Ir atvirkščiai, šaltomis dienomis arba jei jūsų šuo nėra labai aktyvus, jis gali norėti mažiau vandens. Atminkite šuns maitinas pagal svorį yra labai svarbu.