„Wado Ryu“ karatė. Kas tai yra?

Karatė rūšių tikrai yra gana daug, tad jeigu Jus domina sporto šaka – reikia kuo detaliau susipažinti su kiekvienu tipu, filosofija. Galbūt tai bus kur kas greitesnis būdas rasti tokį tipą, kuris labiausiai jums tinka. Juk karatė yra ne tik galimybė patobulinti savo kūną, tačiau taip pat ir sielą.

Vienas iš dažniausiai minimų ir išbandomų tipų yra „Wado Ryu“ karatė. Išbandyti šio tipo kūno bei sielos lavinimo meną galite karate-shido.lt mokykloje.

Ką reiškia „Wado Ryu“ karatė?

„Wado Ryu“ karatė yra tradicinis stilius, kurį renkasi iš išbando vis daugiau žmonių. Jo tikslas yra kontroliuoti priešininko puolimą, žinoma, bandyti išvengti jo atliekamų veiksmų, galiausiai, pažinti savo kūno galimybes. Daugelis žmonių pradeda nuo šio karatė tipo, kadangi jis yra elementariausias. Žinoma, tikrai nereiškia, kad lengvas. Dirbti reikės daug, kad rezultatas, bent jau kažkoks, būtų.

„Wado Ryu“ diržų sistema

Kiekviena karatė rūšis turi diržų sistemą, kuri nurodo, kuriame lygyje yra mokinys. Šio tipo karatė diržų sistema yra pateikta žemiau.

  1. Hachikyu – 8th Kyu – Geltonas diržas.
  2. Sichikyu – 7th Kyu – Oranžinis diržas.
  3. Rokyu – 6th Kyu – Žalias diržas.
  4. Gokyu – 5th Kyu – Mėlynas diržas.
  5. Yonkyu – 4th Kyu – Purpurinis diržas.
  6. Sankyu – 3rd Kyu – Rudas ir viena juostelė diržas.
  7. Ni Kyu – 2nd Kyu – Rudas, baltas ir dvi juostelės diržas.
  8. Ik Kyu – 1st Kyu – Rudas, baltas ir trys juostelės diržas.

Kur mokytis?

Mokyklų yra tikrai daug. Kai kurie net mokosi internetu. Tačiau kad ir kokia tai palyginus nebloga opcija yra, deja, dažniausiai  niekada nepadės pajusti tos tikros karatė dvasios, kuri yra pajuntama tuomet, kai susitinka du žmonės gyvai. Jeigu tik leidžia galimybės – visada siūlome ieškoti mokyklos, kurioje rengiami gyvi susitikimai.

Svarbiausia yra noras, kadangi šiuo metu galimybės tikrai labai plačios. Taip pat reikia suprasti, kad ši sporto šaka reikalauja daug įdirbio. Tinka tikrai kiekvienam. Tik reikia labai uoliai dirbti ir stengtis, kad rezultatas pranoktų poreikius.