Alyvuogių aliejus: ką naudinga apie jį žinoti?

Alyvuogių aliejų, kas gamina kiekvieną dieną, naudoja labai dažnai. Jis yra universalus produktas, tinkantis kepimui, salotoms ir kitiems gaminimo būdams, aišku, jeigu jis pasirenkamas teisingai. Daugelis jį naudoja atsitiktinai, nežinant tam tikrų dalykų. Tinkamas jo naudojimas gali ne tik paskatinti maistą, bet ir duoti labai daug naudingų medžiagų mūsų organizmui, tad ką reikėtų žinoti apie jį, plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip žinoti, kada alyvuogių aliejus yra kokybiškas?

Pirmiausia, turbūt svarbu paminėti tai, kad alyvuogių aliejus skirstomas į dvi labai plačias kategorijas, tai yra skirtas kepimui ir tas, kurio kaitinti negalima. Tad kokybišką alyvuogių aliejų galima atskirti:

  • Ragaujant, jo skonis turėtų turėti nedidelį kartumo poskonį;
  • Skaitant etiketę. Kokybiškiausias alyvuogių aliejus yra gaminamas ten, kur auga daugiausia alyvuogių. Viena iš tokių šalių yra Italija. Tad jeigu etiketėje nurodyta kilmės šalis Italija, vadinasi, aliejus bus kokybiškas;
  • Kokybiškas aliejus turėtų būti nerafinuotas;
  • Įpakavimas turėtų būti labai svarbus. Kokybiškas alyvuogių aliejus turėtų būti pilstomas į tamsius butelius.

Kiek gali kainuoti alyvuogių aliejus?

Nusakyti konkrečią gero alyvuogių aliejaus kainą yra labai sunku, nes ją sudaro labai daug skirtingų dalykų. Tačiau vienas ir turbūt svarbiausias dalykas yra kokybiškumas. Visada kokybiški daiktai ar maisto produktai kainuos kur kas brangiau, nei kad prastos kokybės, todėl tikrai nereikėtų tikėtis aukščiausios rūšies gaminį nusipirkti vos už kelis eurus. Jeigu renkatės tokį aliejų, jis savyje neturės beveik jokių maistingų medžiagų ir tuo labiau nesudarys jokio skonio. Bet tokio aliejaus tikrai nesunaudosite vos per kelis kartus, tad naudojant visam laikotarpiui išdalinus jo kainą tikrai nesigaus didelė, todėl tikrai kur kas labiau apsimoka rinktis kokybiškesnį ir brangesnį variantą.

Kur galima įsigyti kokybišką alyvuogių aliejų?

Tikriausiai įprastuose prekybos centruose esate matę ne vienos rūšies alyvuogių aliejų. Tačiau ten yra surinkti įprasti ir dažniausiai naudojami, todėl savo išskirtinumu jie išsiskirti negali. Tačiau jeigu pabandytumėte gero alyvuogių aliejaus paieškoti internete, garantuojame, kad galėtumėte atrasti žymiai geresnių rezultatų. O ypač ten, kur internetinėse parduotuvėse gali būti atrandami gurmaniški produktai. Tad alyvuogių aliejų rekomenduojame rinktis iš specializuotų internetinių parduotuvių, kur kokybė būtų aukščiausios rūšies ir labai didelė tikimybė, kad jie būtų vežami iš tam tikros šalies ir visas gaminimo procesas būtų vykęs būtent toje šalyje.