Apsaugos sistemos turto apsaugojimu

Turtui apsaugoti nuo gaisro ir vagysčių yra daug apsaugos sistemų. Tai purkštuvų sistemos, priešgaisrinė signalizacija, apsaugos kameros ir judesio jutikliai. Kiekviena iš jų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl svarbu pasirinkti tinkamą sistemą, atitinkančią konkrečius saugomo turto poreikius. O apie kiekvieną iš jų pakalbėsime atskirai šiame straipsnyje.

Kokios yra apsaugos sistemos?

Taigi, pradėkime nuo to, kas yra apsaugos sistemos .Tai prietaisai arba programos, kuriomis nustatoma, stebima ir (arba) registruojama veikla iš anksto nustatytoje teritorijoje, siekiant apsaugoti turtą nuo gaisro ir vagysčių.

Jų veikimo principas paprastai grindžiamas aplinkos pokyčių, pavyzdžiui, judėjimo, karščio ar dūmų, aptikimu. Aptikę aplinkos pokyčius, jie generuoja perspėjimą kad galėtume imtis būtinų priemonių, kad išvengtume gaisro ar vagystės padarytos žalos arba ją sumažintume.

Apsaugos sistemų tipai:

Priešgaisrinė signalizacija yra viena iš labiausiai paplitusių apsaugos sistemų rūšių. Jas paprastai sudaro detektoriai, kurie matuoja aplinkos temperatūrą ir (arba) dūmus ir, kai jie viršija tam tikrą ribą, įjungia pavojaus signalą, įspėjantį apie gaisrą.

Apsaugos kameros – dar viena labai paplitusi apsaugos sistemos rūšis. Jos leidžia realiuoju laiku matyti, kas vyksta tam tikroje teritorijoje, arba įrašyti tai, kad vėliau būtų galima peržiūrėti.

Apsaugos kamerų yra įvairių tipų, tačiau labiausiai paplitusios yra IP kameros ir CCTV kameros.

IP kameros yra prijungtos prie tinklo ir siunčia vaizdus tiesiogiai į Jūsų įrenginį.

Judesio jutikliai yra dar viena apsaugos sistemos rūšis, kuri dažnai naudojama kartu su kitomis, pavyzdžiui, apsaugos kameromis. Jie aptinka judesį tam tikroje teritorijoje ir jį užfiksavę sukelia pavojaus signalą.

Purkštuvų sistemos – tai tam tikra priešgaisrinės apsaugos sistema, kurią sudaro vamzdžių ir sprinklerių tinklas, kuris automatiškai įsijungia, kuomet aptiktas gaisras ir taip jis užgesinamas.

Jos labai efektyviai gesina gaisrus, tačiau gali pridaryti daug žalos, jei įsijungia, kai gaisro nėra. Todėl svarbu pasirinkti tokią sprinklerinę sistemą, kuri atitiktų saugomo turto tipą.

Kodėl verta naudoti apsaugos sistemas?

Apsaugos sistemos yra papildomas turto apsaugos sluoksnis. Jos gali padėti atbaidyti potencialius vagis ir vandalus, o nusikaltimo atveju gali pateikti svarbių įrodymų padėti sugauti nusikaltėlius.