Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš naudojant prezervatyvus?

Daugelis, atsakingų žmonių lytinio akto metu naudoja apsisaugojimo priemones. Viena populiariausių – prezervatyvai. Prezervatyvai Durex“ ar kiti, gerai vertinamo prekinio ženklo gaminiai yra patikima, lengvai naudojama priemonė, tačiau norint pasiekti maksimalų apsaugos rezultatą, būtina atkreipti ypatinga dėmesį į kelias, mažas detales.To nepadarius – gerokai padidėja neplanuoto nėštumo ar lytiniu keliu plintančių ligų tikimybė.

Visų pirma – įdėmiai apžiūrėkite prezervatyvo pakuotę. Prezervatyvo pakuotė, kaip ir bet kurios kitos prekės pakuotė gali būti pažeista. Tai retai pasitaikantis atvejis, tačiau rizikuoti neverta. Apžiūrėkite prezervatyvo pakuotę iš visų pusių, pažiūrėkite ar nėra pastebimų įtrūkimų, įplyšimų. Jeigu pastebite bent menkiausius pakuotės pažeidimus – prezervatyvo nenaudokite, rinkitės kitą.

Dar viena, labai svarbi detalė – prezervatyvų galiojimo laikas. Dauguma žmonių tikrai neatkreipia dėmesio į galiojimo terminą, kuris nurodytas ant prezervatyvo pakuotės. Jeigu pakuotę įsigyjote neseniai – tikimybė, jog prezervatyvų galiojimo terminas pasibaigęs yra labai maža. Tačiau, jeigu ilgą laiką neturėjote lytinių santykių ir po kelių metų iš stalčiaus išsitraukėte apdulkėjusią prezervatyvų pakuotę – itin didelė tikimybė, jog jų naudojimo terminas yra pasibaigęs. Visai nesvarbu, ar tai patikimumu itin pasižymintys prezervatyvai Durex“, ar kiti rinkos lyderiai – pasibaigęs galiojimo laikas tikrai neužtikrins patikimos apsaugos lytinio akto metu.

Na ir pagrindinis, pats svarbiausias aspektas – tinkamas prezervatyvo naudojimas. Tikrai pasitaiko keistų atvejų, kuomet prezervatyvų naudotojai nusprendžia pataupyti ir panaudoti prezervatyvą kelis kartus. Tai neatleistina klaida, kurią daryti būtų mažų mažiausiai neprotinga. Panaudoti prezervatyvai Durex“ ar kitos, antrą kartą naudojamos momentinio apsisaugojimo priemonės, tikrai nesuteikia jokios apsaugos. Taip pat labai svarbu kruopščiai ir taisyklingai užsidėti prezervatyvą, nepažeisti šios priemonės nagais, kitais aštriais daiktais. Prezervatyvą būtina užsidėti prieš lytinio akto pradžią, o ne jo metu. Taip pat atsakingai patikrinkite ar prezervatyvas stabiliai laikosi, nesmunka.

Mažos, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos detalės gali sukelti rimtų problemų, kurių galėjote labai nesunkiai išvengti. Netinkamai naudojamas, pažeistas prezervatyvas tikrai nesuteikia jokios apsaugos. Pažeista apsisaugojimo priemonė ar pasibaigęs jos galiojimo laikas prilygsta nesaugiam lytiniam aktui, be jokių apsisaugojimo priemonių. Prezervatyvai tikrai nereikalauja didelių finansinių išteklių, tad naudokite tik kokybiškas, nepažeistas, galiojančias apsisaugimo priemones ir mėgaukitės aistra, be jokių rūpesčių.