Kaip išvengti buitinių prietaisų gedimų?

Tikriausiai teko ne kartą susidurti su buitinių prietaisų (skalbyklės, indaplovės, virduliai) gedimais, kuriuos įtakoja įvairūs veiksniai? Neretai buities prietaisų veikimo trukmei prailginti ar išlaikyti naudojamos įvairios cheminės priemonės, kaip skalbimo mašinų valikliai, nukalkintojai, maistinė soda, actas ir begalė kitų, tačiau pirmiausia vertėtų įsivertinti vandens kokybę.  Plačiau apie viską internetinėje svetainėje: https://aquafilter.lt/

Kaip vanduo susijęs su techniniais gedimais?

Pirmiausia, jūsų vandentiekio sistema yra prijungta prie daugumos jūsų prietaisų ir maišytuvų. Jis prijungtas prie jūsų skalbimo mašinos, šaldytuvo, vandens filtravimas, dažnai naudojamas filtruojant buitinį vandenį kavos virimo aparatuose. Jei tekantis vanduo yra kietas, jums gali prireikti vandens minkštinimo filtrų, kurie padės pašalinti mineralų ir metalų perteklių iš vandens.

Vandenyje esantys mineralai ir metalai sudaro kalkių nuosėdas, kurios sukelia vandens kokybės problemas vamzdynuose, taigi, jei jūsų vandentiekio vamzdžiuose gali kauptis mineralai, lygiai taip pat jie kaupiasi ir jūsų prietaisuose, kurie greičiau nusidėvi bei sunaudoja daugiau vandens bei  elektros energijos.

Energiją taupantys prietaisai gali būti brangūs, tačiau bendras sutaupymas su mažesnėmis mėnesinėmis komunalinių paslaugų sąskaitomis didėja. Jei jūsų energiją taupantys prietaisai naudoja kietą vandenį, galite būti tikri, kad jie neveikia taip efektyviai, kaip turėtų. Tai reiškia, kad ne tik nesutaupysite pinigų mokėdami mėnesines komunalines paslaugas, bet ir turėsite pakeisti savo prietaisą daug anksčiau, nei manote.

Kietas vanduo, buities prietaisai ir jūsų sveikata

Skalbimo mašinoje susikaupę mineralai ne tik padidina prietaiso susidėvėjimą, bet ir dėl kieto vandens, kuris apsunkina stiprių dėmių pašalinimą iš drabužių. Norėdami išvalyti drabužius, sunaudosite daugiau skalbiklio, kietas vanduo pažeidžia jūsų drabužių audinį.

Panašiai kaip ir jūsų skalbimo mašinoje, naudojant kietą vandenį, indų plovimas užtrunka ilgiau. Vanduo, kuriame gausu mineralinių medžiagų, taip pat gali palikti nuolatines žymes ant stiklinių indų paviršiaus. Laikui bėgant vandenyje esantys mineralai užkimš jūsų indaplovės mechanizmą ir sumažins jos tarnavimo laiką.

Kai jūsų vandens šildytuvas naudoja kietą vandenį, o ne minkštą vandenį, jis sunaudoja daugiau energijos – tai reiškia, kad galiausiai mokate daugiau už mėnesines komunalines paslaugas.

Atsižvelgdami į tai, ką kietas vanduo daro jūsų buitiniams prietaisams, įsivaizduokite, ką jis gali padaryti jūsų kūnui. Daugelyje šiuolaikinių, inovatyvių namų naudojami šaldytuvai su įmontuotais vandens filtravimo elementais, kartridžais. Tai patogumas turėti nuolat šalto filtruoto vandens atsigaivinti, tačiau šaldytuve naudojamas neapdorotas kietas vanduo gali būti kenksmingas. Tyrimai parodė, kad vanduo, kuriame per daug mineralinių medžiagų, gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai. Kietas vanduo taip pat gali užkimšti dušo galvutes ir sustiprinti bet kokį odos sudirginimą ar būklę, tai ypač aktualu šeimoms su mažais vaikais.

 

Jei atpažinote bent keletą išvardintų problemų, vertėtų kreiptis į specialistus, kurie parenka tinkamus vandens kokybės gerinimo prietaisus: vandens minkštinimo filtrus, nugeležinimo, mechaniniu ar kasetinius filtrus bei suteiks daugiau informacijos įvertinę problemos lygį.