Patyčios sporte ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Tikriausiai nei vienas nenorime susidurti su patyčiomis, o ypač tada, kai gerai leidžiame laiką ir siekiame užsibrėžtų tikslų. Labai dažnai yra kalba apie patyčias, kurios patiriamos darbe, mokykloje, bet retai kada sutiksime kalbant apie patyčias sporte. Šioje srityje jų taip pat yra gan nemažai, tad apie jas papasakosime šiame straipsnyje ir duosime patarimus, kaip nuo jų reikėtų apsisaugoti.

Patyčios sporte sunkiai suvokiamas dalykas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad sportas nėra ta vieta, kurioje galima tikėtis susidurti su patyčiomis. Gaila, tačiau net ir šioje srityje ganėtinai dažnai yra susiduriama su šia problema. Patyčios gali pasireikšti labai plačiai, pradedant nuo sportinės uniformos, kūno sudėjimo ar profesionalumo. Juk žinome, kad kiekvienas esame individualus, turime skirtingus gebėjimus, todėl neturime atrodyti vienodai ir viską daryti tobulai. Ilgainiui patyčios sporte gali virsti į dar rimtesnes problemas, kurias galės išgydyti tik  gydytojai. Tad kad to išvengti, visuomet reikėtų pagalvoti, kaip jausis tas žmogus, kuriam yra pasakomas aštresnis žodis ir kitaip bandoma įžeisti. Kelios minutės žeminimo, gali turėti neigiamų pasekmių, kurios gali atsisukti prieš patyčias vykdantį žmogų.

Kaip spręsti patyčių sporte klausimą?

Tikriausiai lengviausias būdas, kurį galima patarti, tai ignoruoti pasakomus žodžius. Aišku, jeigu patyčios vykdomos fizine veikla, čia jau kitas klausimas ir jų ignoruoti tikrai nepavyks ir tai nebūtų išeitis. O jeigu patyčios sporte vykdomos žodžiu, ignoravimas gali pabosti tam, kuris tyčiojasi ir ilgainiui tai baigsis. Aišku, viduje bus labai sunku viską iškęsti ir apsimeti, kad nieko negirdi. Kitas būdas, kaip galima sustabdyti patyčias gali būti toks, kad tiesiogiai pasakyti blogai darančiam asmeniui, kad tokie žodžiai skaudina ir juos nemalonu girdėti. Jeigu ir tai nepadeda, galima imtis kito būdo, tai kalbėtis su treneriais, kad jie suprastų, kokia situacija vyksta ir galėtų imtis teisingų sprendimų.

Kreiptis pagalbos

Jeigu patyčios patiriamos gan ilgai ir jaučiate, kad jūsų savijauta blogėja su kiekviena diena, tuomet nereikėtų ilgiau laukti ir patartina kaip įmanoma greičiau kreiptis į specialistus, kurie suteiks reikiamą pagalbą ir neleis, kad pasekmės būtų tragiškos. Pagalba gali būti įvairi, tiek kalbant telefonu, tiek vykstant gyvai į pokalbius ar netgi pagalbą gali suteikti medikai. Svarbu, tokios būsenos neignoruoti ir pamačius pirmus pablogėjimo požymius nesidrovėti ir kreiptis pagalbos.