Kokios statybinės medžiagos naudojamos mūro darbams atlikti?

Kokios statybinės medžiagos naudojamos mūro darbams atlikti?

 

Kuo patrauklus mūrinis pastatas? Kodėl mūro darbai buvo atlikti ir tęsiami šimtmečius paklausiai? Jei norite, kad pastatas patrauktų dėmesį dėl savo ilgalaikio grožio ir ekonominių kaštų, rinkitės mūro konstrukciją. Nesenstantis mūras yra puiki medžiaga bet kokio tikslo statyboms ir deryboms su bet kokia aplinka. Mūro darbai naudojami ligoninėms, prekybos centrams, švietimo įstaigoms, butams, namams.

Kodėl mūras buvo ir yra toks populiarus šimtmečius? 

Dėl labai paprastos sudėties jį lengva įsigyti ir ši statybinė medžiaga nėra brangi, kainas galite atrasti – https://euremsta.lt/ puslapyje. Mūras buvo naudojamas ilgą laiką, jo praeitis slypi didžiajame pasaulio stebukle. Visame pasaulyje vis dar statomi mūro pastatai. Mūro ateitį gali riboti tik projektuotojų ar statybininkų nesugebėjimas įvertinti mūro perspektyvų ir įgyvendinti sudėtingesnius mūro projektus.

Ar pastebėjote, kurie pastatai yra patraukliausi? Šiai kategorijai neabejotinai priklauso mūriniai pastatai. Kokybiškas mūrinio pastato kraštovaizdis yra unikalus ir ilgalaikis. Jokia kita statybinė medžiaga nėra tokia patvari ir tvirta kaip mūras, paliekanti kokybės ir išvaizdos įspūdį. Mūras yra statybinė medžiaga, kuri atlaikė laiko išbandymą ir pasirodė esanti nevaldoma laiku.

Mūro darbams yra naudojamos skirtingos statybinės medžiagos

Kaip tikriausiai jau žinote, mūro darbams atlikti naudojamos plytos, blokai, klinkeris. Žinoma, prieš pradedant darbus, privaloma išsiaiškinti skirtumus ir panašumus, kurias turi šios medžiagos. 

Plytų mūras dažniausiai tinka klojant pertvaras, sienas, kaminus ar vėdinimo kanalus. Plytų konstrukcija yra tvirta, atspari oro sąlygoms ir patvari. Nors plytų patrauklumas dažnai lemia šios medžiagos pasirinkimą, svarbu žinoti, kad mūrijimas užtrunka ilgiau, reikalauja ypatingos oro temperatūros (negali dirbti lietaus ar minusinės temperatūros) ir sunaudoja daugiau skiedinio.

Klinkerio mūras dažniausiai naudojamas mūro pertvaroms, dekoracijoms, tvorų stulpams ar pamatams. Klinkeris yra natūrali medžiaga, pasižyminti ilgaamžiškumu, nes jos savybės (spalva, forma ir pan.) beveik nepasikeis net po daugelio metų. Be to, klinkeris siūlo platesnes dizaino galimybes.

Kai reikia statyti pastatus, atramines sienas, pertvaras ar pamatus, rinkitės blokines plytas. Blokus galima pasirinkti iš daugybės tipų: keramikos, silikato, keramzito, akytojo betono ir kt. Kiekvienas blokų tipas turi skirtingas charakteristikas, taip pat skiriasi atsparumu drėgmei, atsparumu šalčiui ir šilumos prasiskverbimu. Tačiau, jei patikėtas profesionalams, blokinis darbas vis dar yra paprastas ir greitas procesas.

Jei norite, kad statybos vyktų greitai ir sklandžiai, privalote turėti aukštos kokybės statybines medžiagas, nes nuo statybinių medžiagų pasirinkimo priklauso statinio kokybė ir ilgaamžiškumas.