Sandarumo testas – ką reikia žinoti prieš norint atlikti šį testą?

Ruošiatės parduoti namą ir dabar tvarkotės įvairius dokumentus, kuriuos turėsite pateikti pirkėjui? Jei taip, tai šis straipsnis kaip tik jums. Jame papasakosime apie sandarumo testą, kuris rekomenduojamas atlikti tada, kai yra pardavinėjamas namas ar kitos patalpos, nes iš jo galima tikėtis labai daug naudos. Tad, ką verta žinoti dar prieš atliekant minėtą testą, papasakosime būtent dabar.

Koks yra sandarumo testo galiojimo laikas?

Pirmiausia svarbu paminėti, kad jei jums reikalingas ir energinio naudingumo sertifikatas, jis bus išduodamas tik tada, kai bus atliktas sandarumo testas. Tad jo galiojimo laikas yra vieneri metai. Tad per vienerius metus, jei reikalingas anksčiau minėtas dokumentas, turi būti atliekami visi reikalingi veiksmai norint jį gauti. Šis sandarumo testas nėra pratęsiamas ar kitaip prailginimas. Suėjus vieneriems metams, jis nustoja galioti. Jei vėl reikalingi jo rezultatai, jis turi būti atliekamas iš naujo.

Kur reikia kreiptis dėl sandarumo testo?

Paprastai jį atlieka specialistai, kurie išmano šį darbą. Tad jų geriausia ieškoti internete. Kadangi ten galite rasti nemažai įmonių, kurios siūlo tokias paslaugas ir norint išsirinkti pačią geriausią, galite atsižvelgti į jos puslapyje paliktus atsiliepimus, peržvelgti specialistų informaciją, panagrinėti darbo patirtį ir kitus panašius dalykus, kurie leis nuspręsti, kurią įmonę pasirinkti. Tada galite susisiekti su jais nurodytais kontaktais telefonu arba el. paštu ir jie pasakys, kokie veiksmai reikalingi iš jūsų pusės ir panašiai.

Kokie veiksmai reikalingi norint paruošti pastatą šiam testui?

Jeigu pastato statybos jau yra baigtos, tuomet papildomo pasiruošimo nereikia. Aišku, galite dėl viso pikto patikrinti ar tikrai yra baigti dėti visi langai, durys, atlikta dalinė apdaila ir panašiai. Visa kita, kas bus reikalinga padarys specialistai, kurie ruoš patalpą šiam testui.

Kokia yra sandarumo testo kaina?

Konkrečios sumos nusakyti nėra galimybės, nes kainai gali daryti įtaką testuojamos patalpos plotas, tad kiekvienai patalpai kaina yra skirtinga. Jeigu sandarumo testas atliekamas name, tuomet kaina gali svyruoti nuo 200 eur – 300 eur. Jeigu patalpos yra didesnės, tai automatiškai kaina bus aukštesnė.

Kuriuo laikotarpiu verta atlikti sandarumo testą?

Sandarumo testą galima atlikti dvejais variantais. Tai yra gali būti atliekamas vienas testas, kuomet pastatas yra galutinai baigtas (jame turi būti atlikta ir dalinė apdaila). Arba minėtasis testas gali būti atliekamas du kartus, tai yra pirmą kartą dar prieš dalinę apdailą, o antras kartas turėtų būti tada, kai pastatas yra galutinai užbaigtas.