Medžių pjovimas: darbas nuosavame sode

Priežasčių nupjauti nepageidaujamą medį gali būti tikrai ne viena, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra ligos, pažeidimai ar paprasčiausiai sodinukas užimą vietą, kurią būtų galima panaudoti geriau. Savaime suprantama, jog į tokį projektą nereikėtų žiūrėti per daug laisvai, ypač jeigu nieko panašaus nesate darę anksčiau. Netinkamai atliktas darbas visada gali turėti neigiamų pasekmių, o dirbant su medžiais viskas yra dar rimčiau. Pažeistas nekilnojamas turtas, automobilis ar net sveikata ir čia tik keletas iš jų, o ką jau kalbėti apie galimą negrįžtamą žalą gamtai. Taip pat reikia suprasti, kad medžių pjovimas net ir savo kiemą gali pareikalauti įvairių leidimų iš savo seniūnijos. Viską suderinus galima pradėti toliau kalbėti apie šio proceso eigą. Tiesa sakant, visai nesvarbu kas atliks šį darbą, bet vis tiek reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.

Pirmiausia, jeigu tai yra didesnis nei penkių metrų aukščio želdinukas, reikėtų pamąstyti apie specialistų samdymą. Pastarieji tikrai žinos patį optimaliausią bei patį saugiausią metodą šiam darbui. O jeigu nesate rankose laikę grandinio pjūklo anksčiau bei neturite reikalingos saugumo įrangos, o reikia pašalinti labai aukštą medį, tai savaime suprantama, jog reikėtų pirmiausia kreiptis į profesionalus. Nors pats pjovimo procesas gali pasirodyti nelabai pavojingas, bet jam vis tiek reikia planavimo, susikaupimo ir elementaraus saugos supratimo, ypač jeigu esate šios srities naujokas. Tai pat reikėtų atkreipti dėmesį į elementarius dalykus, tai yra orų prognozes, nes lietus ar stiprus vėjas tikrai nepadeda.

Taip pat medžių pjovimas reikalauja specialios įrangos, nes galbūt mažą sodinuką galima sutvarkyti ir su gerai pagaląstu kirviu, tačiau su didesniais visada reikia grandininio pjūklo, kuris gali veikti elektros, akumuliatoriaus ar benzino pagalba. Kalbant apie juos, tai reikia pamąstyti apie jo dydį be galią. Jeigu bus dirbama tik sode, tai per daug persistengti nereikia, nes kuo galingesnis aparatas, tuo daugiau jis sveria ir tuo sunkiau juo naudotos, o tai tikrai vargina.

Medžių pjovimas yra procesas, kuris reikalauja nemažai techninių žinių, o plačiau apie tai galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt