Oro drėkintuvas nepamainomas prietaisas, užtikrinantis kokybišką buvimą namuose

Grįžtate namo ir vis jaučiate, kad savijauta suprastėja, pradeda jaustis mieguistumas, nosis ir gerklė išsausėja. Gali atrodyti, kad tai požymiai, pranašaujantys artėjančią peršalimo ligą arba tai gali būti ženklas, kad jūsų namuose yra netinkama drėgmė. Tad šiame straipsnyje pateiksime argumentus, kodėl oro drėkintuvas privalo būti kiekvienuose namuose, į ką atkreipti dėmesį jį renkantis ir kas pagerėja, kai namuose yra tinkama oro drėgmė.

Kodėl verta įsigyti oro drėkintuvą?

Optimaliausia oro drėgmė, kuri rekomenduojama patalpose, yra tarp 40 ir 60 procentų. Tad, kad namuose užtikrinti tinkamą orą, pravartu turėti prietaisą, kuriuo būtų galimą jį pamatuoti. Jeigu prietaisas rodo mažiau nei 40 proc. turėtumėte pagalvoti apie šį prietaisą. Jo pagalba bus galima sumažinti nosies, burnos, sausumą, palaikyti tinkamą odos lygį, nes oda nebe taip greitai išsausės, galėsite apsaugoti ir medinius baldus, grindis, užuolaidas bei kilimus. Sausas oras namuose taip pat gali būti peršalimo ligų priežastys. Aišku, galima sugalvoti būdų, kaip namų orą sudrėkinti patiems, bet tai užims nemažai laiko ir tie būdai bus gan nepatogūs, todėl žymiai verčiau ir patogiau yra įsigyti oro drėkintuvą.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis drėkintuvą

Pateikiame pačius svarbiausius kriterijus, pagal kuriuos vertėtų rinktis oro drėkintuvus:

 1. Jeigu norite įsigyti ultragarsinio tipo drėkintuvą, būtinai atkreipkite dėmesį į nukalkinimo filtro dydį ir kokio dydžio yra medžiagos nukalkinimo smulkumas. Jis turėtų būti kuo smulkesnis, tuomet nukalkinimas vyks sklandžiau.
 2. Triukšmo lygis. Kadangi tokie drėkintuvai dažniausiai statomi miegamuosiuose ir jie veikia nakties metu, būti įsitikinti, koks yra garso lygis, kad netrukdytų miegoti. Garsumo lygį reikėtų prieš jį įsigyjant.
 3. Automatinė kontrolė matuoti drėgmės lygį. Ši funkcija yra gan naudinga, nes aparatas pats galėtų įsijungti, kuomet drėgmė kambaryje sumažėtų ir išsijungti kai būtų pasiektas pakankamas drėgmės lygis.
 4. Drėkinamo vandens našumas. Tai yra labai svarbu, nes pagal jį galima spręsti, kokiame kambaryje prietaisas galės stovėti. Skaičius turėtų būti kuo didesnis, taip bus labiau užtikrinamas kokybiškas drėkinimas ir jis galės drėkinti didesnį plotą.

Kokia gaunama nauda, kai oras yra tinkamai sudrėkintas?

Kartais gal net nesusimąstome, kokia iš tiesų nauda yra kai kambaryje yra palaikomas normalus oro drėgnumas. Štai keletas pavyzdžių, kodėl privaloma palaikyti normalų drėgnumą ir oro drėkintuvas yra būtinas kiekvienuose namuose:

 1. Turimi mediniai muzikos instrumentai neperdžiūs ir tai leis jiems neišsiderinti.
 2. Namuose sudėtos parketlentės tarnaus ilgiau, nes neatsiras nereikalingi tarpai tarp jų.
 3. Sumažinimas dulkių kiekis ore, o pavasarį taip pat sumažinamas ir žiedadulkių skaičius. Tai labai aktualu tiems, kas yra joms alergiški.
 4. Nebejaučiamas nuolatinis nuovargis ar mieguistumas.
 5. Pagerėja miego kokybė.
 6. Sumažėja tikimybė susirgti, nes netinkamoje drėgmėje tokios bakterijos išlieka ilgiau, nei kad tinkamoje drėgmėje.
 7. Nebejaučiamas nemalonus išdžiūvimas nosies, burnos srityje, oda nebesausėja.