Priežastys, kodėl neturėtumėte patys keisti padangų

Padangų keitimas sudėtingas darbas, kurį atlikti reikia kruopščiai ir atsargiai. Dėl to šį darbą rekomenduojama atlikti patyrusiems meistrams, o ne tiems, kurie nei karto to nedarė. Prieš nuspręsdami, ar keisti padangas patiems, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Reikalauja ne tik žinių, bet ir patirties

Padangų keitimas iš pažiūros gali pasirodyti labai nesudėtinga. Rodos, kiekviena norintis galėtų tai padaryti. Deja, bet tiesa yra visiškai kitokia. Padangų keitimas ne tik nėra lengvas, bet ir reikalaujantis ne tik daug žinių, bet ir patirties. Todėl, kiekvienas, kuris nė karto nekeitė padangų, turėtų labai atsargiai pagalvoti, ar verta rizikuoti ir keisti padangas pirmą kartą be meistro pagalbos.

Nėra saugu

Iš esmės, nuo padangų priklauso, ar važiuosite saugiai. Jeigu padangos nebus pakeistos taip, kaip reikia arba netyčia pažeisite padangas, tačiau to nepastebėsite, tuomet, deja, teks susidurti su nemalonumais ateityje. Deja, bet padangų keitimas yra sudėtingas darbas, todėl ne kiekvienas norintis gebės padangas pakeisti taip, kaip reikia. Dėl to, jeigu nenorite, kad padangos sukeltų autoįvykį, nemėginkite keisti jų patys, jeigu neturite įgūdžių.

Rizikuojate pažeisti padangas

Dar viena priežastis, kodėl turėtumėte atiduoti padangų keitimą specialistui, tai rizika, kad pažeisite padangas. Deja, bet padangų keitimas reikalauja daug kruopštumo, kuris įgyjamas tik su laiku. Tai reiškia, jog netinkamas judesys gali pažeisti padangas. Pažeidusi padanga nebebus tinkama važinėjimui, todėl reikės ją pakeisti. Na, o tai reiškia papildomas išlaidas. Jeigu nenorite, kad reikėtų keisti naujas padangas jų net nesumontavus, turėtumėte iš karto padangų keitimo darbus atiduos specialistui. Be to, padangas pažeisti galite ne tik uždėdami, bet ir nuimdami. Jeigu senos padangos dar geros ir gali būti parduotos kaip naudotos, tuomet turėtumėte net ir padangų nuėmimo darbus atiduoti meistrui.

Užtruksite ilgiau, nei meistras

Paskutinė priežastis, kodėl turėtumėte atiduoti darbus meistrui – laikas, kurį sugaišite. Deja, bet neturint reikiamų žinių ir įgūdžių teks sugaišti daug laiko, kol bandysite pakeisti padangas. Net jeigu ir pavyks jas pakeisti, vis tiek būsite sugaišę kur kas daugiau laiko, nei būtumėte, jeigu padangas būtų pakeitęs meistras.