Darbuotojų paieškos niuansai 2022-tiems metams

Šiais metais, kaip niekada anksčiau pajutome kokia didelė vertybė yra įmonei lojalūs darbuotojai. Per 2021 metus, darbuotojų padėtis rinkoje pasikeitė iš esmės. Šiuo metu verslas jaučia didelį darbo jėgos trūkumą, neskaitant to ar reikia profesionalaus specialisto, ar nekvalifikuoto darbuotojo nesudėtingiems darbams atlikti. Tuo pačiu sudėtingesnė pasidarė ir pati darbuotojų paieška. Dabar įmonės bando išnaudoti visus reklamos kanalus, galvoja kokias papildomas vertes sukurti savo darbuotojams. Tad šiandien aptarsime populiariausius reklamos kanalus, bei būdus, kaip savo būsimiems darbuotojams sukurti kuo patrauklesnę darbo vietą.

Svarbiausi aspektai, jei norite atkreipti į save dėmesį ir gauti daugiau CV pasiūlymų:

  • Papildomos naudos darbuotojams. Šią metodiką jau taiko didieji Lietuvos prekybos tinklai, kuomet savo parduotuvių darbuotojams yra sukuriamos specialios nuolaidų kortelės, kurių dėka galima gauti išskirtinius pasiūlymus ir nuolaidas, kurių paprastas pirkėjas negalėtų gauti. Tai taip pat gali būti kuro išlaidų, ar viešojo transporto bilietų kompensavimas vykstant į darbą, ar papildomas sveikatos draudimas.
  • Patrauklios darbo sąlygos. Tai gali būti nauja įranga darbui atlikti ( tai kompiuteris, ar išmanūs aparatai atlikti tam tikras darbo funkcijas greičiau) ar bet koks kitas įmonės inventorius. Jei patalpos yra šaltos, pasirūpinti darbo drabužiais.
  • Motyvacinės priemonės. Tai yra įvairūs priedai, už tam tikrus pasiektus tikslus, arba planus bei jų viršijimą. Jų dėka darbuotojas yra lyg apdovanojamas ir skatina toliau uoliai dirbti ilgajam periodui. Tai pat norime pabrėžti, jog tai yra geriau nei fiksuotas didesnis atlyginimas.

Svarbu tinkamai save iškomunikuoti

Tam puikiai padeda socialiniai tinklai kaip Facebook ar LinkedIn. Tai gali būti taip pat geri įrankiai darbuotojų paieškoje. O kalbant apie nemokamas, tačiau koncentruotas grupes kaip: Vilniaus/Kauno/Klaipėdos skelbimų grupės yra puikus šaltinis gerinti žinomumą. Tačiau tai atlikti reikia skoningai, nepersistengiant.

Jei nusprendėte darbo skelbimą kurti patys, skirkite tam pakankamai laiko. Būtinai paminėkite svarbiausius aspektus bei naudas, kurios suteikiamos būsimiems darbuotojams.

O jei nežinote kaip tai tinkamai padaryti, visada galite pasisamdyti savo srities profesionalus. Kurie pasirūpins darbuotojais už jus, praves atranką ir atrinks pačius geriausius kandidatus. Tai yra lyg ilgalaikė investiciją į įmonės veiklą. Sutaupytas laikas – sutaupyti pinigai, tiesa?