Emocijų centras: psichologinės savijautos svarba mūsų gyvenime

Vis dažniau žmonės ima garsiai kalbėti apie psichologines problemas ir kaip su jomis galima susitvarkyti. Emocijų centras – tai vieta, kurioje apie tas problemas galima pasikalbėti su specialistu. Sutrikdyta psichologinė savijauta gali kenkti mūsų asmeniniame, profesiniame gyvenime, gali trukdyti tobulėti ar pasiekti užsibrėžtų tikslų. Be šių sunkumų, įvairioms problemos gali sukelti ir fizinius sutrikimus, tokius kaip panikos atakos ar galvos skausmai. Tačiau kaip iš tikrųjų emocinės savijautos gerinimas gali padėti mums?

Emocijų centras: psichologinė savijauta ir mūsų kasdienis gyvenimas

Emocijų centras dažnai gauna užklausų – ar man tikrai jau reikia kreiptis į psichologą? Dauguma atvejų tai gali būti didžiulė pagalba, tačiau galima rasti ir kitų būdų kaip padėti sau. Kodėl viso to reikia? Nes net mums bandant neigti, kasdienės problemos ar patirtos traumos gali kelti daugybę nepatogumų. Pavyzdžiui, baimė pokyčiams neleidžia keisti darbo, kuris atneštų daugiau malonumo ir pasitenkinimo, nepasitikėjimas savimi trukdo susipažįstant su naujais žmonėmis ir atrandant naujus pomėgius, kurie atneštų daug džiaugsmo. Visa tai neleidžia mums tobulėti kaip asmenybėms, o esamos baimės ar iš seniau atsineštos problemos toliau neša mus ne ta linkme. 

Kuo čia gali padėti Emocijų centras? Net vienas pokalbis su specialistų gali paskatinti priimti kitokius sprendimus savo gyvenime ir tvarkytis su esamais jausmais. Tai padaryti vienam gali būti per sunku, tačiau Emocijų centras užtikrina, kad bendradarbiaujant ir kartu bandant atrasti ir išspręsti kylančius sunkumus. 

Kokie dar būdai padeda atrasti emocinę ramybę ir stiprybę?

Emocijų centras nėra vienintelis būdas atrasti gerą savijautą. Taip pat gali padėti ir saviugdos knygų skaitymas ar seminarų klausymas. Tačiau tokiais atvejais svarbu, kad visa gauta informacija nenueitų veltui. Reikia įsidėmėti svarbiausius punktus, atrasti kaip juos pritaikyti ir naudotis gautais patarimais. Tai padeda daryti dienoraštis. Nors tai skamba lyg iš amerikietiško paauglių filmo – dienoraštis tikrai padeda. Emocijų centras rekomenduoja pildyti dienoraštį ir pasižymėti svarbiausius aspektus: tinkamiausios mintys, tikslai, lūkesčiai, kaip juos pasiekti. Toks išrašytas planas padeda geriau jo laikytis ir stebėti kaip keičiasi mūsų gyvenimas.

Kokias klausimais gali padėti Emocijų centras?

Temų, kurias aptarti galima su Emocijų centro specialistais yra daugybė. Svarbu žinoti, kokias problemas norite aptarti. Ar tai būtų nepasitikėjimas savimi, ar nepasitikėjimas kitais – svarbu iškelti klausimą sau: dėl ko aš čia einu? Tačiau net jei nežinote, kas yra ne taip, bet jaučiate, kad pokalbis yra reikalingas, Emocijų centras jus tikrai priims ir padės įvairiais klausimais.