Liofilizacija – puikus būdas išsaugoti daržoves

Žiemos metu atrasti tikrai šviežių daržovių gali būti pakankamai sudėtinga, bet nors jų ir nėra tiek daug, vis tiek jas valgyti norisi. Alternatyva tokioms daržovėms gali būti vakuotos, marinuotos ar šaldytos daržovės, todėl jas dažniausiai renkamės vietoj įprastų. Nors jos savyje ir turi šiek tiek naudingų medžiagų organizmui, tačiau jų nėra pakankamai, todėl norint stiprinti imunitetą, turime vartoti papildomus vitaminus ar papildus, kurie papildytų organizmą. Tačiau kalbant apie liofilizuotas daržoves, jos savyje išsaugo ne tik visas naudingas medžiagas, bet ir visą skonį, todėl kuo puikiausiai galima jas naudoti ištisus metus.

Kokios daržovės gali būti liofilizuojamos?

Apskritai daržovių pasirinkimas yra labai platus, tad ir liofilizacijai naudojamų daržovių kiekis yra pakankamai didelis. Tad specialiu būdu apdirbtos daržovės gali būti šios: morkos, svogūnai, česnakai, paprika, pievagrybiai, kukurūzai ir panašiai. Tokios einamos daržovės gali būti naudojamos įvairiuose patiekaluose ne tik kaip daržovė, bet ir prieskonis. Tikriausiai kur kas paprasčiau yra rinktis iš einamų daržovių, nei tų, kurias galima panaudoti retai. Tad ir patarimas kiekvienam būtų toks, kad reikia rinktis tokias, kurias naudojame dažniausiai.

Kodėl verta rinktis liofilizuotas daržoves?

Galima atrasti ne vieną priežastį, kodėl liofilizuotos daržovės turėtų būti pasirenkamos:

  • Jas galima naudoti ištisus metus;
  • Jose yra išsaugota didžiulis vitaminų kiekis, kurį galima atrasti ir šviežiuose daržovėse, tad skonio atžvilgiu negalėsite atskirti, ar tai yra šviežia ar liofilizuota daržovė;
  • Jos dažniausiai būna supjaustytos mažais kubeliais, kuriuos tereikia suberti į tam tikrą patiekalą arba jį paskaninti. Tad nereikia gaišti laiko ir jų smulkinti.
  • Atidarytas indelis gali stovėti pakankamai ilgai, tad jo nereikia skubėti panaudoti per kelias dienas, ko negalėtume pasakyti apie šviežias daržoves.
  • Liofilizuotos daržovės gali būti alternatyva šviežioms daržovėms.

Kur galima įsigyti liofilizuotas daržoves?

Ne visus liofilizuotus produktus galima įsigyti įprastuose prekybos centruose. Paprastai ten galima atrasti vaisius ir uogas, o daržovių būna kiek rečiau. Tačiau nereikia manyti, kad dėl tokios priežasties jų įsigyti gali būti sudėtinga. Liofilizuotos daržovės gali būti perkamos internetinėse parduotuvėse ir tai yra žymiai patogesnis variantas, nei kad eiti į prekybos centrus. Todėl internetu galite pirkti ne tik liofilizuotas daržoves, bet ir įvairius kitus produktus. Taip gausite netgi daugiau pliusų, visa produkcija bus atgabenta jums iki namų, dažnai galėsite atrasti geresnes kainas, nei kad siūlo fizinės parduotuvės.