Kas gali pretenduoti į paramą šilumos siurbliams?

Daugelis žmonių savo namuose įsirengia šildymo katilą, tačiau nežino, kas tai iš tikrųjų yra. Yra kelių tipų katilai, įskaitant kietojo kuro katilus, katilus, kūrenamus alyva, ir katilus, kuriuose deginamos malkos.

Vieni jų yra ekologiškesni už kitus, tačiau kaip žinoti, ar jūsų katilas tikrai ekologiškas?

Kietojo kuro katilai, kuriems priskiriami malkomis ir anglimis kūrenami katilai, nėra ekologiški, nes juose deginamas iškastinis kuras, pavyzdžiui, anglis ir mediena. Jie laikomi neatsinaujinančiais energijos šaltiniais.

Jei norite pakeisti seną katilą, kūrenamą malkomis ar kitu kietuoju kuru, turite galimybę gerokai sutaupyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skirs dar 11 mln. eurų taršiamam ir neefektyviam katilui pakeisti ekologišku ir ekonomišku šilumos siurbliu.

Vyriausybė nusprendė finansuoti iš viso 90 000 šildymo katilų pakeitimą, kuris, kaip apskaičiuota, per metus sumažins išmetamo anglies dioksido kiekį 60 000 tonų. Siekiama, kad su šia parama šilumos siurbliams visi nauji šilumos siurbliai būtų įrengti iki 2023 m. pavasario.

APVA programos lėšomis finansuojami patobulinimai bus tiesiogiai naudingi žmonėms, gyvenantiems namuose, šildomuose katilais, kūrenamais alyva ar anglimis, ir jų sąskaitos už šildymą gerokai sumažės. Ši schema taip pat padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir pagerinti vietos oro kokybę.

Energijos komunalinės paslaugos, atitinkančios paramos skyrimo reikalavimus, yra šilumos siurbliai, naudojantys atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, geoterminę šilumą arba oro šilumos siurblius. Atsinaujinančiųjų išteklių energijos dalis centralizuotai gaminamoje šilumoje iki 2020 m. turi sudaryti ne mažiau kaip 30 procentų, o iki 2030 m. – 50 procentų.

Kodėl turėtumėte pasinaudoti parama šilumos siurbliams?

Šilumos siurbliai yra efektyvūs ir ekologiški. Juos galima naudoti šildymui, vėsinimui ir vandens šildymui. Namo šildymui jie naudoja lauko oro, gruntinio ar požeminio vandens šilumą. Šilumos siurblį galima papildyti saulės kolektoriais. Tokiu būdu metines energijos sąnaudas galite sumažinti 80 %. Šilumos siurbliai yra visiškai automatizuoti, juos lengva naudoti ir prižiūrėti.

Pirkdami šilumos siurblį iš Saulės Grąža, jų specialistai jums padės atlikti visą procesą – nuo planavimo iki šilumos siurblio įrengimo. Po atliktų darbų įmonės specialistai pateiks visus reikalingus dokumentus, norint gauti APVA paramą šilumos siurbliams.