Kiliminės dangos klojimas ant laiptų: ką reikia žinoti

Kiliminė danga gali būti klojama ne tik kambariuose ant lygaus paviršiaus, bet ir ant laiptų. Klojimas ant jų yra specifinis, nes reikia atkreipti papildomą dėmesį į dar kitus dalykus, nei kad kiliminę dangą klojant ant lygaus paviršiaus. Žinoma, toks paviršiaus klojimas ant pakopų yra sudėtingesnis ir reikalaujantis papildomų žinių ir įgūdžių. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie dangos klojimą ant laiptų, ką pravartu žinoti.

Dangos apskaičiavimas

Pirmiausia reikėtų apskaičiuoti, koks yra laiptų plotas ir papildomai reikia pridėti apie 4-6 cm, kuriuos reikės užlenkti. Tada per visą laiptų ilgį, tai yra nuo ten, kur bus tiesiama danga iki pat galo tempiamas siūlas per visas laiptų pakopas ir taip išmatuojamas ilgis. Be to reikia nepamiršti, kad kiekvienai laipto pakopai reikia pridėti po 2-3 cm papildomai, nes po kilimine danga klosis papildomas sluoksnis. Tada reikia sudėti visą laiptų ilgį su papildomai centimetrais užlenkimui ir taip gaunamas galutinis rezultatas. Jei kiliminė danga yra pasirenkama su raštu, tai raštą reikės derinti, o tai pareikalaus papildomų centimetrų. Į tai taip pat svarbu atkreipti dėmesį.

Kaip išsirinkti kiliminę dangą

Kadangi laiptais yra vaikštoma gan nemažai, tai tokia danga turėtų būti patvari, kad ne taip lengvai išsimindžiotų. Tad tokiam paviršiui neverta pagailėti pinigų, nes jei jis bus išrinktas ne toks patvarus, neužilgo jį vėl reikės keisti ir taip mokėsite dvigubai. Laiptams rekomenduojama rinktis storus, sunkius tekstilinės medžiagos audinius arba žakardinius audinius, kurie nebijotų mindžiojimo. Po kilimine danga taip pat rekomenduojama kloti patvarų pagrindą, kuris nebijotų spaudimo.

Kiliminės dangos klojimas

Kiliminės dangos klojimas ant laiptų turėtų vykti nuosekliai. Reikėtų pasistengti jos sujungimus daryti taip, kad jie būtų kuo mažiau pasiekiami ir mindomi su kojomis, nes taip ilgiau bus išlaikytas jos patvarumas. Taip pat tiesiant dangą, svarbu, kad jos siūlų kryptis eitų žemyn. Klojimo dangos etapai yra šie:

  1. Kabinimo juostelių pritvirtinimas prie kiekvienos laiptų pakopos.
  2. Pamušalo klojimo darbai.
  3. Kraštų apdailos darbai.
  4. Kiliminės dangos krašto pritvirtinimas.
  5. Kiliminės dangos tiesimas ant laiptų.
  6. Dangos linkių lyginimas.
  7. Dangos pritvirtinimas prie laiptų kampų.
  8. Kampų apdailinimas.

Kadangi tai yra gan sudėtingas darbas ir neturint patirties tinkamai kloti dangą gali būti sudėtinga, yra nesunku suklysti ir padaryti broką, todėl tokiems darbams rekomenduojama samdyti specialistus.