Stalo žaidimai – veikla, kuri skatina loginį mąstymą

Dažnas tėvelis nori, kad jo vaikas kuo mažiau laiko praleistų prie kompiuterio ir rinktųsi kur kas labiau lavinančius žaidimus. Alternatyva – yra. Tai – stalo žaidimai. Nors jais dažniausiai turi pasirūpinti tėveliai, tačiau esame tikri, kad geri žaidimai taip įtraukia ir taip skatina bandyti vis kitus, kad dažnas vaikas savo santaupas leidžia šioms lavinančioms pramogoms.

 

Tiek psichologai, tiek pedagogai priduria, kad stalo žaidimai – lavina. Kaip ir kodėl jais verta mėgautis ne tik vaikams – šis straipsnis.

Stalo žaidimai – kūrybos laisvei

Psichologai pastebi, kad šiais laikais, lyginant su vaikais prieš gerus dešimt metų, mažieji stokoja kūrybos. Jiems sunkiai sekasi dailės pasakose, skaitydami knygas, jeigu skaito – jie negeba galvoje piešti vaizdo. Daugelis psichologų kaltina kompiuterinius žaidimus, kurie viską tarsi pateikia ant lėkštutės.

Stalo žaidimai skirti ne tik tam tikrų funkcijų atlikimui, tačiau taip pat ir kūrybos laisvės platinimui. Ypač tie, kuriuose žaidėjas apsigyvena tam tikrame periode. Jis tampa verslininku, jūreiviu, geležinkelio tiesėjų.

Žaidėjas turi įasmeninti į tam tikrą personažą, kadangi tik tokiu atveju pavyks laimėti. Tai skatina geriau įsijausti ir bandyti suprasti jį elgtis taip, kaip turėtų tam tikras asmuo, personažas ir t.t.

Tikslas – laimėti

Kad ir koks stalo žaidimas bus žaidžiamas – visi dalyviai tikisi pergalės ir kad pavyktų ją pasiekti – reikia kurti strategijas. Tai skatina vaikui ne tik ieškoti pergalės būdų, tačiau taip pat ir bandyti suprasti konkurentų pozicijas, taip pat – kokiu keliu jie planuoja eiti.

Žinoma, ne viskas pavyksta, tačiau džiugu tai, kad vaikas, žinoma ir žaidžiantis suaugusysis – bando kurti žingsnių link pergalės planą, o tai jį skatina ne tik mąstyti, tačiau taip pat ir įsiminti nemažai informacijos.

Bendradarbiavimo gebėjimas

Galiausiai, stalo žaidimai taip pat skatina ir bendradarbiavimą. Ypač tokiu atveju, kai žaidžiama poromis arba komandomis. Svarbu ne tik vieningai siekti tikslo, tačiau net ir bandyti sukurti bendrą kalbą be žodžių, gestus, kurie padeda komandai geriau suprasti vienai kitą, galiausiai, tinkamai pasidalinti rolėmis ir rasti bendradarbiavimo priemones.

Išbandykite kuo daugiau skirtingų žaidimų, kol rasite Jums labiausiai patinkančius ir tokius, kurie Jus išmoko naujų dalykų. Šiuo metu stalo žaidimų pasiūla – tikrai labai plati. O kurie Jums patinka labiausiai?